Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення методів лікування хворих на генітальний ендометріоз шляхом корекції нейтрофіло-залежних механізмів

Удосконалення методів лікування хворих на генітальний ендометріоз шляхом корекції нейтрофіло-залежних механізмів

Назва:
Удосконалення методів лікування хворих на генітальний ендометріоз шляхом корекції нейтрофіло-залежних механізмів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство охорони здоров'я України
Національний медичний університет
ім. О.О.Богомольця
БЕСЕДІН
ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
УДК: 618.146-007.62-07
Удосконалення методів лікування хворих на генітальний ендометріоз шляхом корекції
нейтрофіло-залежних механізмів
14.01.01- акушерство і гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ ? 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному медичному університеті
ім. Данила Галицького (м. Львів).
Науковий керівник доктор медичних наук, професор
Чоп'як Валентина Володимирівна,
ЛДМУ ім. Данила Галицького, завідувач
кафедри клінічної імунології та алергології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
член-кореспондент АМН України,
Степанківська Галина Костянтинівна,
Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця МОЗ України, професор
кафедри акушерства та гінекології №1
доктор медичних наук, професор
Коломійцева Антоніна Георгіївна,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології
АМН України, завідувач відділенням
патології вагітності та пологів
Провідна установа Київська медична академія післядипломної
освіти ім. П.Л. Шупіка МОЗ України, кафедра
акушерства, гінекології та перинатології (м. Київ)
Захист відбудеться 18.01.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03 Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця (м. Київ, бульвар Шевченка, 17).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця (м. Київ, Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий 16.12.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.М.Вітовський
к.м.н., доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема ендометріозу набула особливої актуальності в останні десятиріччя в зв'язку зі збільшенням частоти даної патології, а також впровадженням нових методів діагностики та статистичного обліку. Медична та соціальна значимість проблеми ендометріозу визначається довготривалим стійким перебігом та важкістю захворювання, частим виникненням у жінок рецидивів та вираженим больовим синдромом, порушеннями менструальної та генеративної функцій, великим відсотком зниження працездатності та інвалідизації жінок, значною частотою (25-30%) хірургічного втручання (Л.В.Адамян, М.В.Бобкова, 1995; Л.Я.Супрун, Т.С.Дивакова, 1996; Е.М.Вихляева, 1997; J.A.Rock, 1992; I.Brosens, 1996). Відкритим залишається питання патогенезу ендометріозу з активним обговоренням участі нейтрофільної, метаболічної, мікроциркуляторної та імунологічної ланок.
Дослідження останніх років свідчать про суттєве значення імунологічних чинників у розвитку генітального ендометріозу. У жінок з ендометріозом виявлено значні порушення клітинного та гуморального як загального, так і місцевого імунітету, вказується на їх роль в прогресуванні цього захворювання.
Низка вчених, які займаються проблемою імунопатогенезу ендометріозу, відмічають наявність значних темних місць в послідовні включення імунологічних механізмів у початок та прогресування цієї хвороби, а саме цитокіно-хемокінової регуляції, адгезивно-молекулярних механізмів рецепторно-мембранних взаємодій. (В.П.Баскаков, 1990; В.И.Кулаков, Л.В.Адамян, 1996; Г.М.Савельева і співавт., 1997; В.И.Краснопольский, А.И.Ищенко, 1998; D.C.Martin, 1996).
В останні роки значна увага приділяється нейтрофільним механізмам у формуванні запуску імунної відповіді (Н.Драннік, 1999; J.Sell, 1996; M.Kovalski, 2000). Особливий інтерес складають включення інтерлейкінової та хемокінової сітки, активація мембранних та цитоплазматичних ферментів у полінуклеарах та їх подальший вплив на мононуклеарнореагенні процеси.
Практичне значення цих питань полягає в участі нейтрофілів у переході гострих процесів в хронічні запальні, а останніх ? в аутоімунні та мононуклеарнопроліферативні. Тому дослідження ролі нейтрофілів у виникненні та прогресуванні генітального ендометріозу мають велике практичне та наукове значення. У той же час всебічне вивчення імунологічних нейтрофільнозалежних проблем ендометріозу відкриває шлях не тільки до більш суттєвого розуміння причини та механізмів розвитку патологічного процесу, але й надає можливість більш цілеспрямовано застосовувати етіопатофізіологічне лікування (Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Удосконалення методів лікування хворих на генітальний ендометріоз шляхом корекції нейтрофіло-залежних механізмів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок