Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГІБРИДНОГО НАСІННЯ (F1) СОНЯШНИКА ПРИ ЗРОШЕННІ В УМОВАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

РОЗРОБКА ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГІБРИДНОГО НАСІННЯ (F1) СОНЯШНИКА ПРИ ЗРОШЕННІ В УМОВАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

Назва:
РОЗРОБКА ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГІБРИДНОГО НАСІННЯ (F1) СОНЯШНИКА ПРИ ЗРОШЕННІ В УМОВАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,26 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МРИНСЬКИЙ ІВАН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК: 633.854.78: 631.53.01: 631.67: (477.7)
РОЗРОБКА ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ
ГІБРИДНОГО НАСІННЯ (F1) СОНЯШНИКА ПРИ ЗРОШЕННІ
В УМОВАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ
06.01.02 – сільськогосподарські меліорації
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Херсон – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному аграрному університеті, Міністерство аграрної політики України.
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН УШКАРЕНКО ВІКТОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ, Херсонський державний аграрний університет, ректор, завідувач кафедри землеробства. |
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук ТІТКОВ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ, Південний філіал “Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету Мінагрополітики України, професор кафедри ґрунтознавства, меліорації і екології; |
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник ЙОКІЧ ДРАГАН РАДОМІРОВИЧ, науково-виробнича фірма „Дріада, ЛТД”, зам. директора з наукової роботи. |
Провідна установа: | Інститут землеробства південного регіону УААН,
відділ зрошення, м. Херсон. |
Захист відбудеться 15 червня 2005 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.830.01 при Херсонському державному аграрному університеті (73006, м. Херсон, вул. Рози Люксембург, 23).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного аграрного університету (73006, м. Херсон, вул. Рози Люксембург, 23).
Автореферат розіслано 14 травня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради, професор |
_______________ В.В. Базалій |
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соняшник є основною олійною культурою в Україні. Він займає 90% посівних площ олійних культур, забезпечує 80% валового збору насіння і до 90% виробництва олії. Нині в галузі рослинництва соняшник – одна з небагатьох рентабельних культур, що зумовлює значне збільшення його посівних площ. У 2003 році, за даними Державного комітету статистики, посівна площа цієї культури становила понад 4 млн. га, було отримано валовий збір насіння близько 5 млн. т.
Однак урожайність соняшнику останнім часом різко зменшилась і становить 9-10 цга, тоді як в окремі роки минулого століття вона досягала 20-23, а в умовах зрошення – 30-40 цга. Причин цього явища декілька: надмірне зростання посівних площ, порушення сівозмін і технології вирощування, відсутність достатньої кількості матеріальних ресурсів, низька якість насіння тощо.
Важливу роль у вирішенні проблеми підвищення врожаю соняшнику відіграє застосування високоврожайних, високоолійних гібридів. У сучасному землеробстві гібриди – вагомий фактор інтенсифікації виробництва соняшнику, засіб його переведення на якісно новий, більш високий рівень. Не випадково в країнах, де виробництво цієї культури високоефективне, виробники повністю перейшли на вирощування гібридів. Ефект гетерозису забезпечує підвищення врожаю соняшнику, в середньому, на 20-30%.
За останні роки селекціонерами створено цілий ряд високоврожайних гібридів соняшнику різних груп стиглості. У результаті цього збільшилась частка гібридів, внесених до Державного Реєстру сортів рослин України, і в 2004 році вона складає більше 95%. З 2000 року до Реєстру внесено гібрид соняшнику Візит, який є національним стандартом скоростиглої групи.
Однак, вплив агроекологічних умов вирощування на насіннєву продуктивність материнської лінії та якість насіннєвого матеріалу гібрида соняшнику Візит при зрошенні в умовах півдня України не вивчали. Зокрема важливо підібрати оптимальний режим зрошення, спосіб основного обробітку ґрунту, систему удобрення та технологію догляду за посівами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є складовою частиною Державної науково-технічної програми „Зернові і олійні культури”, підпрограми „Розробити і впровадити у виробництво економічні та екологічно надійні технології вирощування гібридного насіння соняшнику в ланках підтримуючої селекції”, номер державної реєстрації 0199U003596.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГІБРИДНОГО НАСІННЯ (F1) СОНЯШНИКА ПРИ ЗРОШЕННІ В УМОВАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок