Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ГЕТЕРОГЕННИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ НІТРАТІВ КАЛЬЦІЮ ТА АМОНІЮ ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ ВИБУХОВИХ матеріалів

РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ГЕТЕРОГЕННИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ НІТРАТІВ КАЛЬЦІЮ ТА АМОНІЮ ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ ВИБУХОВИХ матеріалів

Назва:
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ГЕТЕРОГЕННИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ НІТРАТІВ КАЛЬЦІЮ ТА АМОНІЮ ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ ВИБУХОВИХ матеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,62 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Український державний хіміко-технологічний університет
КОВАЛЕНКО ІГОР ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 661. 52: 662. 2
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ГЕТЕРОГЕННИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ НІТРАТІВ КАЛЬЦІЮ ТА АМОНІЮ
ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ ВИБУХОВИХ матеріалів
05. 17. 01- Технологія неорганічних речовин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрах фізичної та неорганічної хімії Українського державного хіміко-технологічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Купрін Віталій Павлович,
Український державний хіміко-технологічний університет,
професор кафедри фізичної хімії
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Півоваров Олександр Андрійович,
Український державний хіміко-технологічний університет,
професор кафедри обладнання і
технології харчових виробництв
кандидат хімічних наук
Федоров Володимир Іванович,
ВАТ "ДніпроАЗОТ" м. Дніпродзержинськ, директор з науки та розвитку
Провідна установа: Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут",
кафедра ТНР та ЗХТ,
Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться "26" червня2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.02 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8, ауд. №220.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету.
Автореферат розісланий "25" травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради, к.т.н., доцент Б.І.Мельников
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вибухові матеріали, які використовуються гірничодобувними підприємствами України для розробки обводнених масивів, являють собою тротилвмісні плави неорганічних нітратів, найбільш поширеним з яких є аміачна селітра. Висока температура застосування (~100 0С) і недостатня водостійкість цих матеріалів, а також наявність токсичного і чуттєвого до фізичних впливів тротилу, робить такі системи небезпечними і недостатньо надійними в промисловому використанні. Відомі випадки неконтрольованого розкладання і несанкціонованих вибухів тротилвмісних плавів аміачної селітри (ГЛТ-20) при використанні в піритвмісних рудах.
Одним з відомих шляхів підвищення надійності і безпечності використання вибухових матеріалів є застосування плавів неорганічних нітратів у вигляді зворотної емульсії в гідрофобному вуглеводневому компоненті. Але в Україні відсутні промислові технології одержання емульсійних азотнокислих систем, що можуть бути використані для виробництва водостійких вибухових речовин.
Розробка і дослідження гетерогенних систем на основі неорганічних нітратів дозволяє створити надійну промислову технологію, яка не тільки забезпечить одержання високоефективних, безпечних у використанні, безтротилових вибухових матеріалів, але й дозволить завантажити існуючі потужності вітчизняних підприємств азотної промисловості з виробництва селітр.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до "Цільової Державної комплексної програми створення і розвитку виробництв для народного господарства ефективних екологічно чистих вибухових речовин і засобів ініціювання з використанням сировинних ресурсів і виробничої бази України" (затверджена: Міністром промисловості України - 06.07.93, Міністром машинобудування військово-промислового комплексу і конверсії України - 05.08.93, Зам. Міністра економіки України - 27.10.93, головою комітету з науки і технології - 15.09.93), "Програмою використання відходів виробництва і споживання на період до 2005 року" (постанова Кабінету Міністрів України №668 від 28.06.97, п. 4.7.11.), "Цільовою регіональною комплексною програмою переходу гірничозбагачувальних комбінатів на безтротилові екологічно чисті вибухові речовини" (затверджена гол. Дн-ської облдержадм. Швецем М.А. 26.11.99), г/д з ДержНДІ ХП (м. Шостка) №№ о/б31933427, ГХ 962333-2/415-96/07, ГХ 972523/4760-97/07.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ГЕТЕРОГЕННИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ НІТРАТІВ КАЛЬЦІЮ ТА АМОНІЮ ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ ВИБУХОВИХ матеріалів

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок