Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ПАРАДИГМИ ТЕМПОРАЛЬНОСТІ В ДАВНЬОГРЕЦЬКІЙ МОВІ

СТАНОВЛЕННЯ ПАРАДИГМИ ТЕМПОРАЛЬНОСТІ В ДАВНЬОГРЕЦЬКІЙ МОВІ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ПАРАДИГМИ ТЕМПОРАЛЬНОСТІ В ДАВНЬОГРЕЦЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,92 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЗВОНСЬКА Леся Леонідівна
УДК 811.14’01/02
СТАНОВЛЕННЯ ПАРАДИГМИ ТЕМПОРАЛЬНОСТІ
В ДАВНЬОГРЕЦЬКІЙ МОВІ
Спеціальність 10.02.14 –
класичні мови. Окремі індоєвропейські мови
Автореферaт
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загального мовознавства та класичної філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий консультант доктор філологічних наук, професор
Сенів Михайло Григорович,
Донецький національний університет,
кафедра класичної філології і світової літератури,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Шарипкін Сергій Якович,
Інститут історії Академії
Свєнтокшискої, професор,
м. Пьотркув-Трибунальски, Польща
доктор філологічних наук, професор
Нерознак Володимир Петрович,
Інститут мовознавства Російської Академії Наук,
головний науковий співробітник,
м. Москва, Росія
доктор філологічних наук, доцент
Мосенкіс Юрій Леонідович,
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
кафедра сучасної української мови, доцент
Захист відбудеться “19” жовтня 2007 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.19 в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ, бул. Т.Шевченка, 14, к. 63).
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01601, Київ, вул.Володимирська, 58, к. 10).
Автореферат розісланий “14 ” вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради доц. Л.П.Гнатюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Визначальною тенденцією сучасної лінгвістики є її спрямованість на вивчення не лише проблем функціонування, а й розвитку мовних одиниць та онтологічних і гносеологічних властивостей семантичних категорій. Дослідження мовних структур як засобів репрезентації базисних знань про світ насамперед стосується архетипних, універсальних понять картини світу, таких як категорія часу. Аналіз мовної референції феномену часу усвідомлюється нами як можливість спостереження за пізнавальними процесами, пов’язаними із сприйняттям носіями мови часових характеристик та вимірів буття.
Граматичні форми, пов’язані з вираженням значення часу, як відомо, не збігаються в системах різних мов за своїм категоріальним значенням, перебувають у різних взаємовідношеннях з іншими формами, різняться місцем у системі та зв’язками з іншими категоріальними структурами. Взаємодія людини з об’єктивним часом у плані мовного вираження його ознак яскраво простежується в давньогрецькій мові, тому нам видається доцільним звернутися до аналізу розвитку граматичних засобів вираження часу та мовної стратегії відображення континуально-дискретних характеристик феномену часу носіями цієї мови.
В останні десятиліття окремі явища класичних мов у діахронному аспекті були предметом досліджень таких учених як Й.М.Тронський, А.О.Білецький, Я.Сафаревич, М.М.Славятинська, І.А.Перельмутер, С.Я.Шарипкін, В.П.Нерознак, Ф.О.Нікітіна, М.М.Казанський, Ж.Дюгу, А.Ріксбарон, Е.Дж.Баккер, С.М.Сікінг, Л.Т.Лєушина, Ю.Л.Мосенкіс; лексико-граматична специфіка вираження часових відношень у латинській мові спеціально розглядалася М.Г.Сенівим. Проте попри численні дослідження давньогрецької мови стосовно формально-граматичних, історичних чи діалектних мовних явищ, їх функціональний та когнітивний аспект і до сьогодні залишається мало розробленим навіть у межах окремих категорій.
Упродовж останнього часу вітчизняні й зарубіжні вчені в галузі класичних мов (С.Я.Шарипкін, В.Д.Шинкарук, М.М.Казанський) не раз наголошували на необхідності застосування здобутків сучасного мовознавства у класичній філології, яка в багатьох аспектах відстає від наукового рівня лінгвістики. Давньогрецька мова, яка привертала до себе пильну увагу в часи інтенсивних порівняльно-історичних досліджень, сьогодні опинилася на периферії лінгвістичних пошуків, коли сучасні мови стали предметом дослідження у плані співвідношення форми і змісту мовних явищ, функціональної й когнітивної лінгвістики, етнолінгвістики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ПАРАДИГМИ ТЕМПОРАЛЬНОСТІ В ДАВНЬОГРЕЦЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок