Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВПЛИВУ МЕХАНІЧНИХ КОЛИВАНЬ НА ІНТЕНСИФІКАЦІЮ ПРОЦЕСІВ ПЕРЕРОБКИ ХАРЧОВОЇ СИРОВИНИ

НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВПЛИВУ МЕХАНІЧНИХ КОЛИВАНЬ НА ІНТЕНСИФІКАЦІЮ ПРОЦЕСІВ ПЕРЕРОБКИ ХАРЧОВОЇ СИРОВИНИ

Назва:
НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВПЛИВУ МЕХАНІЧНИХ КОЛИВАНЬ НА ІНТЕНСИФІКАЦІЮ ПРОЦЕСІВ ПЕРЕРОБКИ ХАРЧОВОЇ СИРОВИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,80 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
ПОПЕРЕЧНИЙ АНАТОЛІЙ МИКИТОВИЧ
УДК 664.084
НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВПЛИВУ МЕХАНІЧНИХ
КОЛИВАНЬ НА ІНТЕНСИФІКАЦІЮ ПРОЦЕСІВ ПЕРЕРОБКИ ХАРЧОВОЇ СИРОВИНИ
Спеціальність 05.18.12 – процеси й обладнання харчових,
мікробіологічних і фармацевтичних виробництв
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному університеті економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Черевко Олександр Іванович, Харківський державний університет харчування та торгівлі, ректор, завідувач кафедри процесів, апаратів та автоматизації харчових виробництв.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Буляндра Олексій Федорович,
Національний університет харчових технологій,
професор кафедри теплотехніки;
доктор технічних наук, професор
Калінін Лев Георгійович,
Одеська національна академія харчових технологій, професор кафедри процесів та апаратів;
доктор технічних наук, доцент
Погожих Микола Іванович,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, завідувач кафедри енергетики та фізики
Провідна установа: Український державний хіміко-технологічний
університет Міністерства освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ, кафедра обладнання
і технології харчових виробництв.
Захист відбудеться “24червня 2004 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.088.01 Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків.
Автореферат розісланий "21" травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Михайлов В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Переробка сільськогосподарської сировини і виробництво продуктів харчування відносяться до числа одних з самих енергоємних технологічних процесів з підвищеними вимогами до кінцевого продукту. В даний час у переробних галузях АПК губиться до 40 % сировини, спостерігається тенденція постійного росту енергетичної складової в собівартості продуктів харчування, що досягає до 20 %. З огляду на це, гостро стають проблеми створення і впровадження сучасних технологій, що забезпечують скорочення енергоспоживання в сполученні з заощадженням сировини й інших ресурсів, удосконалення обладнання по переробці харчової сировини.
Одним із перспективних напрямків в удосконаленні обладнання по переробці харчової сировини, як в Україні так і за її межами, є створення апаратів з активними гідродинамічними режимами, в яких досягається значна інтенсифікація процесів, перш за все – тепло- та масообміну. Активні гідродинамічні режими можуть бути досягнуті за рахунок застосування низькочастотних механічних коливань – вібрацій. Разом із цим недостатні знання в області теорії і техніки з застосуванням вібрацій гальмують їх впровадження у виробництво прогресивного обладнання. Тому розвиток наукових досліджень по впливу механічних коливань на інтенсифікацію процесів харчової технології з розробкою високопродуктивного вібраційного обладнання, яке дозволяє значно знизити витрати енергетичних і матеріальних ресурсів, є актуальною науково-прикладною проблемою.
Актуальною задачею, що стоїть перед наукою і практикою харчування, є вирішення проблеми дефіциту тваринних білків, забезпечення збалансованого харчування, захисту населення від негативного виливу забруднень навколишнього середовища після Чорнобильської катастрофи. Вирішення цієї проблеми можливо за рахунок використання в харчуванні нетрадиційної харчової сировини і напівфабрикатів рослинного та тваринного походження. До такої сировини можна віднести бульйони після варення субпродуктів на підприємствах м’ясної промисловості, більша частина яких направляється в каналізаційну систему, або в кращому разі – на корм худобі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВПЛИВУ МЕХАНІЧНИХ КОЛИВАНЬ НА ІНТЕНСИФІКАЦІЮ ПРОЦЕСІВ ПЕРЕРОБКИ ХАРЧОВОЇ СИРОВИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок