Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕЛЕВІЗІЙНІ НОВИНИ В ПОЛІТИЧНІЙ КОМУНІКАЦІЇ УКРАЇНИ: ЖАНРОВА ТИПОЛОГІЯ, ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА, ВЗАЄМОДІЯ З АУДИТОРІЄЮ

ТЕЛЕВІЗІЙНІ НОВИНИ В ПОЛІТИЧНІЙ КОМУНІКАЦІЇ УКРАЇНИ: ЖАНРОВА ТИПОЛОГІЯ, ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА, ВЗАЄМОДІЯ З АУДИТОРІЄЮ

Назва:
ТЕЛЕВІЗІЙНІ НОВИНИ В ПОЛІТИЧНІЙ КОМУНІКАЦІЇ УКРАЇНИ: ЖАНРОВА ТИПОЛОГІЯ, ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА, ВЗАЄМОДІЯ З АУДИТОРІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,86 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут журналістики
Федорів Тетяна Володимирівна
УДК 070:7.097
ТЕЛЕВІЗІЙНІ НОВИНИ В ПОЛІТИЧНІЙ
КОМУНІКАЦІЇ УКРАЇНИ: ЖАНРОВА ТИПОЛОГІЯ,
ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА, ВЗАЄМОДІЯ З АУДИТОРІЄЮ
Спеціальність: 10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі телебачення і радіомовлення Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Єсипенко Роман Миколайович,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, професор кафедри теорії, історії і практики культури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Лизанчук Василь Васильович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри радіомовлення і телебачення
факультету журналістики.
доктор політичних наук,
Зернецька Ольга Василівна,
Інститут світової економіки
і міжнародних відносин НАН України,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна,
філологічний факультет, кафедра журналістики
(Міністерство освіти і науки України).
Захист відбудеться “11” січня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ-119, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано “24” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук, професор Н.М.Сидоренко.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Телевізійні новини є одним з найпомітніших елементів формування у глядача „образу світу”, переносять віртуально отримані знання й емоції у справжнє життя людини, що, природно, впливає на їхні рішення, висновки, вчинки. Як інструмент політичної і соціальної комунікації, вони самі впливають на суспільство і процеси, які в ньому відбуваються. Сучасні технології, присутні в телевізійних новинах, підкорюють час і простір, стирають кордони, “руйнують бар’єри між живою дією і записаною, між особистим і публічним”, і дають величезні переваги тим, хто має можливість цими характеристиками теленовин скористатися. Телебачення перетворює події дійсності на “медіа-події”, саме телевізійні новини зробили помітними для світової глядацької аудиторії бомбардування Югославії, теракти 11 вересня у США, війни в Афганістані й Іраку тощо. В інформаційному телепросторі України електронні медіа посідають важливі позиції: якщо від загальної кількості суб’єктів інформації, за експертними оцінками, вони становлять лише 11%, то за показниками охоплення населення та впливу на громадську думку вони значно переважають інші ЗМК.
Актуальність теми дисертації зумовлена потребою глибше розробити теоретичну базу для створення телевізійних новин, узагальнити і пов’язати із сучасним етапом розвитку політичної комунікації в Україні вже напрацьований теоретичний матеріал, потребою чітко окреслити структуру програми теленовин як композиційно-змістової єдності, докладно проаналізувати її головні характеристики, встановити причиново-наслідкові зв’язки між типом комунікативного процесу, який діє в країні, з практикою функціонування теленовин.
Ступінь розробки проблеми. Проблематика, пов’язана з функціонуванням теленовин, є новою для вітчизняної науки. Незважаючи на велику кількість досліджень у галузі політичної комунікації та теорії і практики телебачення, досліджень програми теленовин як окремого продукту журналістської творчості явно бракує. У дисертації подано докладний аналіз праць науковців, які досліджували історичні, функціональні та методологічні аспекти розвитку інформаційного телебачення. Серед них Е.Г.Багіров, Р.А. Борецький, В.В. Ворошилов, В.В.Гоян, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕЛЕВІЗІЙНІ НОВИНИ В ПОЛІТИЧНІЙ КОМУНІКАЦІЇ УКРАЇНИ: ЖАНРОВА ТИПОЛОГІЯ, ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА, ВЗАЄМОДІЯ З АУДИТОРІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок