Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАТЕХОЛАМІНЕРГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ЗНЕБОЛЮЮЧОЇ ДІЇ НЕОПІОЇДНИХ АНАЛЬГЕТИКІВ

КАТЕХОЛАМІНЕРГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ЗНЕБОЛЮЮЧОЇ ДІЇ НЕОПІОЇДНИХ АНАЛЬГЕТИКІВ

Назва:
КАТЕХОЛАМІНЕРГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ЗНЕБОЛЮЮЧОЇ ДІЇ НЕОПІОЇДНИХ АНАЛЬГЕТИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,58 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇ
Шатиркіна Тетяна Володимирівна
УДК: 615.212; 615.217.2; 616.8 - 009.7; 615.015.11

КАТЕХОЛАМІНЕРГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ЗНЕБОЛЮЮЧОЇ
ДІЇ НЕОПІОЇДНИХ АНАЛЬГЕТИКІВ
14.03.05 – фармакологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фармакології та токсикології АМН України.
Науковий керівник | доктор медичних наук Бухтіарова Тетяна Анатоліївна,
Інститут фармакології та токсикології АМН України,
головний науковий співробітник відділу
фармакології протизапальних та анальгезуючих засобів.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, Літвінова Надія Володимирівна, Інститут фармакології та токсикології АМН України, головний науковий співробітник відділу біохімічної фармакології;
доктор медичних наук, Безверха Інна Степанівна, Інститут геронтології АМН України, завідувач лабораторії геріатричної фармакології.
Провідна установа:
Одеський державний медичний університет, кафедра загальної та клінічної фармакології, МОЗ України, м. Одеса.
Захист відбудеться “__18__” _________грудня_____ 2002 р. о ___1300___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Е. Потьє, 14.
Автореферат розісланий “_12__”_______листопада_____2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, кандидат біологічних наук |
Данова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Проблема регуляції больової чутливості стає все більш актуальною, займає одне з центральних місць в сучасній біології та медицині, а також є предметом широких міждисциплінарних досліджень (А.М. Вейн, Т.Г. Вознесенская, 1997 и др.). З кожним роком інтерес до цієї проблеми зростає у зв'язку з підвищенням контингенту людей, які страждають різними больовими синдромами (De Galon, Hueto P., 1989; В.А. Михайлович, Ю.Д. Игнатов, 1990 и др.).
Для боротьби з болем, поряд з хірургічними та іншими методами лікування, широко використовуються анальгезуючі препарати різних фармакологічних груп (Д.Р. Лоуренс, П.Н. Бенитт, 1993; М.Д. Машковский, 1997). Серед них центральне місце займають опіоїдні та неопіоїдні анальгетики. Однак, відомі анальгетики не цілком задовольняють запити сучасної клініки внаслідок властивих їм недоліків, таких як ульцерогенна дія, гемо-, гепато-, нефротоксичність, недостатній анальгетичний ефект. У зв'язку з цим, в усьому світі проводяться широкомасштабні дослідження по створенню нових підходів до фармакотерапії больових синдромів на основі більш детального вивчення механізмів регуляції больової чутливості, пошуку нових анальгетиків.
Згідно даних літератури, механізми формування болю та обезболювання в кожному конкретному випадку забезпечуються та реалізуються вибірковими і специфічними нейрохімічними і нейрофізіологічними механізмами. Суттєва роль в механізмах формування болю належить ноцицептивній та ендогенній антиноцицептивній системам, взаємодія між якими забезпечує регуляцію больової чутливості. Серед ендогенних антиноцицептивних систем важливе місце займає катехоламінергічна. Визначена роль центральних і периферичних катехоламінергічних механізмів у регуляції больової чутливості при деяких видах ноцицептивної стимуляції, стресанальгезії, акупунктурі та дії морфіну (Е.О. Брагин с соавт., 1991).
Щодо неопіоїдних анальгетиків, то існуючі поодинокі несистематизовані дані не дозволяють зробити однозначний висновок про участь катехоламінергічних механізмів у реалізації аналгетичної дії препаратів даної фармакологічної групи. Вирішенню саме цього питання і присвячена дана робота.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано у відділі протизапальних та анальгезуючих засобів Інституту фармакології та токсикології АМН України згідно планів науково-дослідних робіт АМНУ на теми: “Порівняльне вивчення гуморальних (нейромедіаторні, імунні) механізмів дії неопіатних анальгетиків”, номер держреєстрації - №0196U003199, “Охарактеризувати активні центри активних сполук, біолігандів, знайти залежності фармакологічної активності від електронних, геометричних і енергетичних характеристик молекул та їх сукупностей”, номер держреєстрації - №0100U000294.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КАТЕХОЛАМІНЕРГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ЗНЕБОЛЮЮЧОЇ ДІЇ НЕОПІОЇДНИХ АНАЛЬГЕТИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок