Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТАЛОГЕНІЧНІ ЕПОХИ У ДОРИФЕЙСЬКІЙ ГЕОЛОГІЧНІЙ ICTOPIЇ УКРАЇНИ

МЕТАЛОГЕНІЧНІ ЕПОХИ У ДОРИФЕЙСЬКІЙ ГЕОЛОГІЧНІЙ ICTOPIЇ УКРАЇНИ

Назва:
МЕТАЛОГЕНІЧНІ ЕПОХИ У ДОРИФЕЙСЬКІЙ ГЕОЛОГІЧНІЙ ICTOPIЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,74 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Національна академія наук України та
Міністерство з надзвичайних ситуацій України
Державний науковий центр радіогеохімії навколишнього
середовища
ЩЕРБАК Дмитро Миколайович
УДК 550.93:551.71/72
МЕТАЛОГЕНІЧНІ ЕПОХИ У ДОРИФЕЙСЬКІЙ ГЕОЛОГІЧНІЙ
ICTOPIЇ УКРАЇНИ
Спеціальність 04. 00.11 - Геологія металевих і неметалевих
корисних копалин
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора
геологічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі геології родовищ корисних копалин геологічного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: Доктор геолого-мінералогічних наук, член-кореспондент НАН України
Бєлєвцев Рудольф Якович
Державний науковий центр радіогеохімії навколишнього середовища
НАН України (м.Київ), головний науковий співробітник.
Доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Галецький Леонід Станіславович
Інститут геологічних наук НАН України (м.Київ), завідувач відділу.
Доктор геолого-мінералогічних наук
Міцкевич Борис Федорович
Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України (м.Київ),
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Донецький державний технічний університет
Міносвіти України (м.Донецьк).
Захист дисертації відбудеться “ 26 ” грудня 2000 р. о 14 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.192.02 при Державному
науковому центрі радіогеохімії навколишнього середовища НАН України за адресою: 03680, м.Київ-142, пр.Палладіна, 34-а.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України (м.Київ, пр.Палладіна, 34).
Автореферат розісланий “ 22 ” листопада 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради,
доктор геолого-мінералогічних наук Б.О.Занкевич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У теперішній час геологічна галузь є найважливішою для нашої країни, оскільки за умілого використання земних надр можна значно стабілізувати економіку України, а також зміцнити її політичне положення серед європейських країн. За природними ресурсами Україна є однією з найбагатших країн світу і, наперекір економічним труднощам, котрі переживаються, залишається важливим постачальником мінеральної сировини до країн близького і далекого зарубіжжя.
Не дивлячись на загальний спад виробництва, традиційно високим залишається видобуток заліза, урану, марганцю, розробка титанових, рідкіснометальних і рідкісноземельних руд, а також нерудних і горючих корисних копалин. Однак, протягом останнього часу відбуваються значні зміни в орієнтації гірничовидобувної промисловості. Великого значення набувають рудні компоненти, які раніше не використовувались у промисловості (наприклад, скандій) або постачалися з інших регіонів колишнього СРСР. У зв'язку з цим є необхідною переоцінка родовищ корисних копалин, що вже розробляються, і перед геологічними службами та науковими організаціями України ставляться нові завдання. Важливого значення набувають пошуки і розвідка золота, поліметалів, скандію, рідкісних земель та інших елементів. Наступним, не менш важливим завданням, є пошук саме багатих уранових руд прожилково-вкрапленого типу, котрі можна видобувати навіть за невеликих запасів, але з найменшою шкодою для навколишнього середовища. Для цього необхідне прогнозування нових типів зруденіння в районах, де вже давно склалася гірничовидобувна інфраструктура (наприклад, Криворізький басейн, Кіровоградська зона, Первомайське рудне поле та ін.). У цьому зв'язку великого значення надається пошуку і розвідці комплексних руд. Ситуація, що змінилася, змушує геологічні служби розширювати свої інтереси, які раніше зводилися до пошуку окремих елементів (наприклад, урану чи заліза).
У металогенічному відношенні найбагатшими і найперспективнішими є докембрійські метаморфічні, ультраметаморфічні, магматичні та метасоматичні утворення Українського щита, з якими тісно пов'язані різноманітні рудні формації.
Мета та основні завдання досліджень. Метою цих досліджень було, на підгрунті геологічних, мінералого-петрографічних, ізотопно-геохімічних та геохронологічних даних, виокремлення у докембрії Українського щита металогенічних епох і етапів рудоутворення, пов'язаних з конкретними петрологічними формаціями, що розвиваються в певний час, у визначених фізико-геохімічних умовах та певних геолого-тектонічних позиціях; створити шкалу часового розподілу металогенічних епох (МЕ) у докембрії Українського щита.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: МЕТАЛОГЕНІЧНІ ЕПОХИ У ДОРИФЕЙСЬКІЙ ГЕОЛОГІЧНІЙ ICTOPIЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок