Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ПРОФІЛАКТИКА СПАЙКОВОГО ПРОЦЕСУ ПІСЛЯ ГІНЕКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ

РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ПРОФІЛАКТИКА СПАЙКОВОГО ПРОЦЕСУ ПІСЛЯ ГІНЕКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ

Назва:
РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ПРОФІЛАКТИКА СПАЙКОВОГО ПРОЦЕСУ ПІСЛЯ ГІНЕКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
2
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЧЕБОТАРЬОВА Марія Олександрівна
УДК: 618.1-089-007.274
РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ПРОФІЛАКТИКА СПАЙКОВОГО ПРОЦЕСУ ПІСЛЯ ГІНЕКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник:
академік АМН України, доктор медичних наук,
професор Запорожан Валерій Миколайович,
Одеський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри акушерства
та гінекології №1
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Сенчук Анатолій Якович,
Медичний інститут Української асоціації народної медицини МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології
доктор медичних наук, професор Паращук Юрій Степанович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології № 2
Провідна установа:
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
МОЗ України, кафедра акушерства, гінекології та перинатології, м. Київ
Захист відбудеться "28"_лютого 2007 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.02 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України за адресою:65082, м. Одеса, пров. Валіховський, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету за адресою: 65082, м. Одеса, пров. Валіховський, 3.
Автореферат розісланий "26"__січня__ 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради к.мед.н., доцент Т.В. Стоєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найбільш актуальних проблем сучасної гінекології залишається проблема утворення спайок після запальних захворювань статевих органів та оперативних втручань (В.М. Запорожан, 2005). У більшості випадків розвиток спайкового процесу (СП) є однією з найбільш вагомих причин безпліддя, позаматкової вагітності та синдрому хронічних тазових болів (B.J. Monk, M.L. Berman, 1994; А.Я. Сенчук, 2002; Г.М. Савельєва, К.В. Краснопольская, 2002). Найбільш висока питома вага в структурі безпліддя належить трубно-перитонеальному фактору. Крім того, в усьому світі спостерігається стійка тенденція до збільшення частоти генітального ендометріозу (Matorras R. et al., 1996; В.М. Запорожан, І.З. Гладчук, 1997; Н.А. Щербина, О.П. Липко, 2000; В.П. Баскаков, 2002; Е.Ф. Кира, 2004; Л.В. Адамян, Е.Н. Андреева, 2005). Ендометріоз посідає одне з провідних місць серед різноманітних причин безпліддя у жінок. Частота безпліддя при ендометріозі, за даними ряду авторів, варіює від 20 до 50%. Але, на сьогоднішній день залишаються дискутабельними етіопатогенетичні уявлення щодо розвитку безпліддя у жінок, які страждають на ендометріоз. Утім, не дивлячись на численність публікацій, присвячених питанням ранньої діагностики, лікування та прогнозування можливості виникнення спайкового процесу за умов цих патологій і, відповідно, безпліддя, ключові моменти залишаються не з’ясованими, а дані щодо частоти виникнення спайок, етіологічних факторів, патогенезу, профілактики та лікування цієї патології є суперечливими (Brill A. et al., 1995; Ю.С. Паращук та співавт., 2003; Дикий О.Г., 2003).
Літературні джерела свідчать про те, що у патогенезі СП певне значення відіграють індивідуальні властивості організму і, можливо, спадкова схильність до цієї патології, яка реалізується опосередковано, через різні рівні активності N-ацетилтрансферази (NА) та гаптоглобіну (Нр) (Н.М. Побединский, 1997; Г.В. Чижова, 2001). Але, на сьогодні, в доступній літературі робіт, в яких би розроблялися комплексні лабораторно-діагностичні підходи до прогнозування перебігу процесів спайкоутворення за умов трубно - перитонеального безпліддя (ТПБ) та ендометріозу, а також розробки ефективних схем профілактики СП у віддалені терміни після ендоскопічних операцій з приводу ТПБ та ендометріозу, немає.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ПРОФІЛАКТИКА СПАЙКОВОГО ПРОЦЕСУ ПІСЛЯ ГІНЕКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок