Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЧИННИКІВ ТА ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ ХІМІЧНОГО СКЛАДУ ПОВЕРХНЕВИХ ВОД УКРАЇНИ

МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЧИННИКІВ ТА ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ ХІМІЧНОГО СКЛАДУ ПОВЕРХНЕВИХ ВОД УКРАЇНИ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЧИННИКІВ ТА ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ ХІМІЧНОГО СКЛАДУ ПОВЕРХНЕВИХ ВОД УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,84 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ОСАДЧИЙ ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
УДК 556.531.4ч 556.561+556.11.012+628.1.03
МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЧИННИКІВ ТА ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ ХІМІЧНОГО СКЛАДУ ПОВЕРХНЕВИХ ВОД УКРАЇНИ
11.00.07 – гідрологія суші, водні ресурси, гідрохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора географічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному гідрометеорологічному інституті Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та Національної академії наук України
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Іваненко Олександр Григорович,
завідувач кафедри гідроекології
та водних досліджень Одеського
державного екологічного університету
доктор географічних наук, професор
Мольчак Ярослав Олександрович,
директор Інституту ресурсозбереження
та будівництва Луцького державного
технічного університету
доктор хімічних наук, професор
Линник Петро Микитович,
завідувач відділу гідрохімії
Інституту гідробіології НАН України
Захист відбудеться « 12 » червня 2008 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.22 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
м.Київ, МСП-680, проспект Глушкова, 2, географічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01035 м. Київ, вул. Володимирська, 64.
Автореферат розісланий «_12_» ___06__2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.26.001.22
кандидат географічних наук В.В.Гребінь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах економічних, енергетичних та кліматичних змін водні ресурси набувають вирішального значення для економічної безпеки країн. Вони забезпечують всі сфери функціонування суспільства, виступають як важливий природний ресурс, що визначає можливості подальшого економічного та соціально-екологічного розвитку країни.
На сучасному етапі розвитку гідрохімії замість емпіричного якісного підходу при аналізі гідрохімічних процесів необхідно впроваджувати та використовувати нові засоби та методи, які дозволяють кількісно оцінювати та прогнозувати перебіг процесів формування хімічного складу вод на основі методів точних наук. Основою для таких кількісних рішень є важливе методологічне положення про характер зв’язку фізичних, хімічних, гідробіологічних процесів при формуванні хімічного складу поверхневих вод. Воно формулюється наступним чином: у гідрохімії всі процеси визначаються кількісними законами точних наук, а зовнішнє природне середовище (фізико-географічні, ґрунтово-кліматичні, геоморфологічні умови визначають граничні умови перебігу цих процесів).
Для створення теоретичної бази формування складу поверхневих вод і одержання достатньої кількості вихідних параметрів для прогнозування якості водного середовища необхідні роботи як на рівні дослідження різноспрямованих процесів, що протікають у різних компонентах водних екосистем, так і кількісної оцінки ролі природних і антропогенних чинників у надходженні й перерозподілі хімічних речовин і елементів між окремими середовищами водних екосистем. Одним з кроків для вирішення цієї проблеми є розроблення методологічних основ системних гідрохімічних досліджень, що базуються на поєднанні географічних підходів вивчення умов та чинників формування хімічного складу поверхневих вод, з фізико-хімічними процесами трансформації речовин у водному середовищі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за проблемою дисертації були виконані згідно з планами науково-дослідних робіт Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту (УкрНДГМІ) під науковим керівництвом і за одночасної участі автора як безпосереднього виконавця науково-дослідних робіт, що входили до складу бюджетних програм: “Наукове забезпечення гідрометеорологічної діяльності” (1994-2002 рр.), “Прикладні наукові та науково-технічні розробки з пріоритетних напрямів у сфері гідрометеорології” (2003-2006 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЧИННИКІВ ТА ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ ХІМІЧНОГО СКЛАДУ ПОВЕРХНЕВИХ ВОД УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок