Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ МАЛОГАБАРИТНИХ АПАРАТІВ ДЛЯ ПРОЦЕСІВ РЕКТИФІКАЦІЇ

РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ МАЛОГАБАРИТНИХ АПАРАТІВ ДЛЯ ПРОЦЕСІВ РЕКТИФІКАЦІЇ

Назва:
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ МАЛОГАБАРИТНИХ АПАРАТІВ ДЛЯ ПРОЦЕСІВ РЕКТИФІКАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,60 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
ЛАЗНЕНКО ДМИТРО ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 66.021.3+66.048.3
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ МАЛОГАБАРИТНИХ АПАРАТІВ
ДЛЯ ПРОЦЕСІВ РЕКТИФІКАЦІЇ
Спеціальність 05.17.08. – процеси та обладнання хімічної технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
 
Суми – 2001.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Пляцук Леонід Дмитрович
завідувач кафедри прикладної
екології СумДУ
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Мальований Мирослав Степанович, професор кафедри хімічної інженерії та промислової екології національного університета Львіська політехніка;
кандидат технічних наук Вакал Сергій Васильович, заступник директора з наукової роботи державного НДІ мінеральних добрив і пігментів державного комітету промислової політики України, м.Суми.
Провідна установа
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”
м. Харків.
Захист відбудеться “ 26 ” червня 2001 р. о 10 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.03 у Сумському державному університеті (40007, м.Суми, вул. Римського-Корсакова,2)
Автореферат розісланий “ 23 ” травня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради __________________ Є.М.Савченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема охорони навколишнього середовища та переробки виробничих відходів на сьогоднішній день є особливо актуальною.
В нафтопереробній та спиртовій промисловості часто в вигляді відходів видаляються групи речовин, які негативно впливають на якість продукції. Обсяг цих речовин порівняно невеликий, але вони можуть являтись сировиною для одержання цінних цільових продуктів. При їх переробці виникає необхідність в високоінтенсивному масообмінному обладнанні невеликої потужності.
Одним із шляхів вирішення поставленої задачі є організація взаємодії фаз у полі відцентрових сил. Даний спосіб конструктивно реалізується в роторних ректифікаційних апаратах (РРА), в яких можна досягти високого ступеню поділу при невеликих габаритних розмірах, енергетичних витратах та низькій металоємності устаткування. Зокрема, конструкція роторного ректифікаційного апарата з контактним пристроєм в вигляді перфорофаного ротора, усередині якого розташований шар насадки, дозволяє досягти найбільш високого ступеня поділу при збереженні стійкості роботи в широкому діапазоні навантажень по фазах і режимних параметрів.
Залежності, отримані різними авторами при вивченні масообміну і гідродинаміки взаємодії фаз у полі відцентрових сил не придатні для розрахунку і проектування РРА в силу істотного розходження гідродинамічної обстановки в апаратах різних конструкцій. Це викликає необхідність досліджень РРА і створення інженерної методики розрахунку.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась по плану науково-дослідних робіт кафедри Прикладної екології Сумського державного університету, пов'язаних з тематикою «Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології”, що відповідає науково-технічній програмі Міністерства освіти та науки України ( № держреєстрації 0194U029586), а також державній науково-технічній програмі 5.53.10 “Нетрадиційні види мінеральної сировини. Пошук, оцінка, видобування та використання” (№ держреєстрації 0193U040347), яка фінансується державним комітетом України по питанням науки та технологій.
Мета і задачі дослідження. Метою є розробка та дослідження високоінтенсивного роторного апарата, який має низьку енергомісткість, для проведення процесу ректифікації на основі використання закономірностей руху взаємодіючих фаз в відцентровому полі. Для досягнення поставленої мети вирішувались наступні задачі:
- розробка фізичної моделі взаємодії фаз у зоні контакту РРА;
_______________
* У керівництві роботою приймав участь к.т.н. Шевченко О.С.
- одержання на основі розробленої фізичної моделі замкнутої системи рівнянь, що зв'язують основні гідродинамічні і режимні параметри РРА;
- одержання аналітичних залежностей в результаті рішення й аналізу рівнянь;
- перевірка і уточнення отриманих теоретичних залежностей експериментальним шляхом;
- створення методики розрахунку і проектування РРА, а також визначення основних вимог пропонованих до РРА при роботі на основі експериментальних і теоретичних залежностей;
- дослідно-промислова апробація та впровадження розробленого апарата в промисловість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ МАЛОГАБАРИТНИХ АПАРАТІВ ДЛЯ ПРОЦЕСІВ РЕКТИФІКАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок