Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Суспільно-політична та наукова діяльність О. Кандиби-Ольжича у першій половині ХХ століття

Суспільно-політична та наукова діяльність О. Кандиби-Ольжича у першій половині ХХ століття

Назва:
Суспільно-політична та наукова діяльність О. Кандиби-Ольжича у першій половині ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,85 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
КОВАЛИШИН Леся Володимирівна
УДК 94 (477) „19” (092)
Суспільно-політична та наукова діяльність
О. Кандиби-Ольжича у першій половині ХХ століття
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової і новітньої історії та методики викладання історії Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Алексієвець Микола Миронович,
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка, декан історичного факультету,
завідувач кафедри нової і новітньої історії та методики викладання історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Ботушанський Василь Мефодійович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри історії України
кандидат історичних наук, професор
Лановик Богдан Дмитрович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри українознавства
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, історичний факультет, кафедра новітньої історії України, (м. Львів)
Захист відбудеться “24” грудня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. ).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий “18” листопада 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.  Я. Лупул


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі розбудови Української держави спостерігається підвищення інтересу широких кіл науковців і громадськості до історичної спадщини народу взагалі та до її визначних представників зокрема. Цей інтерес посилюється нагальною необхідністю переосмислення багатьох подій, явищ, оцінок суспільства. При цьому пріоритетного значення набуває звернення до ролі особистісного аспекту в історії, оскільки саме людський вимір є тим критерієм, що визначає духовність, потяг до історичної правди.
Відтак значної ваги набуває дослідження наукової спадщини вчених-істориків, суспільно-політичних, культурних діячів, які зробили свій внесок у розвиток вітчизняної та світової історії. Вивчення їх доробку в скарбницю української та світової культури, висвітлення життєвого й творчого шляху, повернення до їхніх праць надзвичайно є актуальне і має неоціненне наукове, політичне та соціальне значення.
У цьому зв'язку великого значення набуває дослідження життя та діяльності яскравого представника суспільно-політичного руху України кінця 30-х – початку 40-х років ХХ ст. О. Кандиби-Ольжича, чия громадсько-політична й науково-літературна робота була основою утвердження національної свідомості, свободи особистості та нації, боротьби за реалізацію національних прагнень українського народу.
Власне, участі О. Кандиби-Ольжича належить особливе місце у суспільно-політичних процесах кінця 30-х – початку 40-х років ХХ ст. Будучи в епіцентрі ідейної боротьби, ядром і рушійною силою суспільно-політичного руху, вчений втілював на практиці ідеї соборності й державності України, забезпечуючи єдність духовних та моральних засад, гармонійного і всебічного розвитку особистості, формуючи еліту з державницьким мисленням, завдяки якій було обґрунтовано ідеологічні засади загальноукраїнського національно-визвольного руху, що становили основу національного державотворення.
Оцінюючи проблему, варто відзначити, що окремі питання діяльності О. Кандиби-Ольжича були певною мірою порушені у працях вітчизняних та зарубіжних вчених. Проте ці питання не ставили з тим ступенем конкретності, виходячи з якого їх можна було б розглядати як мету чи завдання досліджень, результати котрих дали б змогу простежити суспільно-політичну та наукову діяльність О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Суспільно-політична та наукова діяльність О. Кандиби-Ольжича у першій половині ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок