Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН ПІДПРИЄМСТВ – ПРИРОДНИХ МОНОПОЛІСТІВ

ФОРМУВАННЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН ПІДПРИЄМСТВ – ПРИРОДНИХ МОНОПОЛІСТІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН ПІДПРИЄМСТВ – ПРИРОДНИХ МОНОПОЛІСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,81 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ІВАНОВА ОЛЕКСАНДРА БОРИСІВНА
УДК 338.5:351.82] (477)
ФОРМУВАННЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН
ПІДПРИЄМСТВ – ПРИРОДНИХ МОНОПОЛІСТІВ
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів-2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | кандидат економічних наук, доцент
Скворцов Ігор Борисович,
доцент кафедри економіки підприємства та інвестицій
Національного університету "Львівська політехніка"
Офіційні опоненти - |
доктор економічних наук, професор
Крамаренко Галина Олександрівна,
завідувач кафедри фінансів та банківської справи
Дніпропетровського університету економіки і права
кандидат економічних наук, професор
Чорна Людмила Олександрівна,
завідувач кафедри економіки підприємництва та менеджменту
Вінницького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету
Провідна установа - | Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра менеджменту
Захист відбудеться “07” листопада 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.03 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул.С.Бандери,12, ауд. 209-А корпусу IV)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул..Професорська,.1)
Автореферат розісланий “6” жовтня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, д.е.н., проф. Алєксєєв І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах політико-економічних перетворень в Україні, оновлення стратегічних підходів до функціонування економіки одним з основних інструментаріїв постає ціна. За допомогою ціни як важеля суспільної виробничо-господарської системи формуються економічні відносини держави.
Серед галузей економіки України однією з таких, що сьогодні потребує особливої уваги при формуванні цін (тарифів), є житлово-комунальне господарство. Продукція підприємств цієї галузі задіяна практично в усіх виробничих процесах, спрямована на задоволення першочергових потреб населення. Згідно із Законом України “Про природні монополії” від 20.04.2000.р. № 1682-ІП підприємства житлово-комунальної галузі віднесено до підприємств – природних монополістів. Проте саме житлово-комунальна галузь сьогодні не має необхідного нормативно-правового та методичного підґрунтя для формування економічно обґрунтованих цін (тарифів). Отже, актуальність проблеми обґрунтованого ціноутворення на послуги житлово-комунальних підприємств полягає в тому, що формування цін (тарифів) на їхню продукцію (послуги) спричиняє масштабний соціально-політичний ефект.
Поступове підвищення економічного рівня держави, перехід підприємств житлово-комунальної галузі від командно-адміністративних принципів функціонування до ринкових передбачає конструктивні зміни насамперед у методичному процесі формування цін (тарифів). Ціноутворення на послуги житлово-комунальних підприємств, що здійснювалося державою упродовж багатьох років планово-централізованими методами, не заохочувало підприємства ні до розвитку конкуренції в галузі, ні до економного використання ресурсів. Ціни і тарифи не відображали коливань попиту і пропозиції, не були достатньо гнучкими. Сукупна дія цих та інших чинників призвела до необґрунтованого зростання цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги.
Питання державного регулювання цін у галузях природних монополій досліджували багато вітчизняних і зарубіжних вчених, зокрема: Александров І.О., Е..Аткінсон, А..Бабак, У..Баумоль, Х..Демсец, Х..Р..Веріан, Дж..Вільсон, Р..Вілінг, Г..Крамаренко, О..Кузьмін, Я..Литвиненко, Н..Лисенко, Н..Михальчишин, О..Нестеренко, Н..Олійник, О..Орлов, Ж..Поплавська, Р..Піндайк, Р. Сиротяк, І..Скворцов, В..Солодкий, Ю..Стадницький, Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН ПІДПРИЄМСТВ – ПРИРОДНИХ МОНОПОЛІСТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок