Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН СОМАТИЧНОГО ЗДОРОВ'Я ТА ФАКТОРИ РИЗИКУ ЩОДО ЙОГО ПОРУШЕНЬ У ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ

СТАН СОМАТИЧНОГО ЗДОРОВ'Я ТА ФАКТОРИ РИЗИКУ ЩОДО ЙОГО ПОРУШЕНЬ У ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ

Назва:
СТАН СОМАТИЧНОГО ЗДОРОВ'Я ТА ФАКТОРИ РИЗИКУ ЩОДО ЙОГО ПОРУШЕНЬ У ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,52 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківська медична академія післядипломної освіти

КОЗАКЕВИЧ ВЕРОНІКА КЛАВДІЇВНА
УДК: 612-056.22:616-053.5
СТАН СОМАТИЧНОГО ЗДОРОВ'Я ТА
ФАКТОРИ РИЗИКУ ЩОДО ЙОГО ПОРУШЕНЬ
У ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України, м.Полтава.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Фесенко Марія Євгенівна,
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України,
завідувач кафедри пропедевтики дитячих хвороб з доглядом за
дітьми, м.Полтава.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, провідний науковий співробітник Лебець Ірина Степанівна, Інститут охорони здоров'я дітей і підлітків АМН України, м.Харків.
доктор медичних наук, професор
Острополець Савелій Савелійович, Донецький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії післядипломної освіти.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра педіатрії №2.
Захист відбудеться “ 12 ” грудня 2001 р. о 1300 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, Україна, м.Харків, вул. Корчагінців, 58).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, Україна, м.Харків, вул. Корчагінців, 58).
Автореферат розісланий “ 9 ” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент В.М.Савво
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У зв'язку з погіршенням демографічних показників, ростом захворюваності, інвалідності, нестабільністю соціально-економічної сфери, зниженням рівня життя населення проблема збереження здоров'я дітей є однією з найбільш актуальних для України (Острополець С.С., 1996; Апанасенко  Г.Л., Попова Л.А., 1998; Целиковская Ю.Ю., 2001). Для її вирішення необхідно мати інформативні критерії оцінки стану здоров'я. Питанням оцінки здоров'я сучасних дітей присвячується багато наукових досліджень, детально вивчаються показники захворюваності, смертності, інвалідності, фізичного розвитку (Коренев М.М., 1995; Баранов А.А., Матвеева Н.А., 1998; Лукьянова О.М., 1999). Останнім часом у наукових дослідженнях спостерігається тенденція до розширення поняття здоров'я, показується необхідність при визначенні стану здоров'я враховувати резистентність та адаптаційні можливості організму (Антонова Л.Т., Сердюковская Г.Н., 1999; Апанасенко Г.Л., 2000; Куликов В.П., 2000). Особливе місце у формуванні рівня здоров'я належить стану вегетативного гомеостазу. Але дослідження цих питань у літературі представлені досить обмежено (Чимаров В.Н., Малярчук Н.Н., 2000). У літературі також практично відсутні розробки критеріїв визначення ранніх ознак порушень адаптаційно-пристосувальних механізмів та виявлення змін у стані здоров'я на донозологічному рівні. Тому у полі зору лікаря з'являється уже хвора людина.
Таким чином, подальше вдосконалення методів комплексної оцінки стану здоров'я дітей шкільного віку за прямими показниками та розробка методів виявлення факторів ризику щодо його порушень можна розглядати як важливу наукову та народногосподарську проблему, що й визначає актуальність дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є самостійним фрагментом науково-дослідної роботи Української медичної стоматологічної академії на тему “Значення імунних, вільнорадикальних та гемокоагулюючих механізмів у патогенезі захворювань органів дихання у дітей, яким проводилась штучна вентиляція легень. Розробка методів патогенетичної корекції виявлених змін з послідуючим дослідженням захворюваності, фізичного та нервово-психічного розвитку дітей”, яка затверджена МОЗ України № держреєстрації 0195У02613.
Мета роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАН СОМАТИЧНОГО ЗДОРОВ'Я ТА ФАКТОРИ РИЗИКУ ЩОДО ЙОГО ПОРУШЕНЬ У ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок