Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міжнародно-інформаційна діяльність Української держави. 1917-1923 рр.

Міжнародно-інформаційна діяльність Української держави. 1917-1923 рр.

Назва:
Міжнародно-інформаційна діяльність Української держави. 1917-1923 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,16 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДКОВ Дмитро Валентинович
УДК 94(477)1917/1923
Міжнародно-інформаційна діяльність Української держави. 1917-1923 рр.
07.00.01– історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії Київського славістичного університету (м. Київ)
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор Алексєєв Юрій Миколайович
Київський славістичний університет, президент
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Парінов Михайло Павлович
завідувач кафедрою історії і політології
Донбаської державної академії будівництва і архітектури,
доктор історичних наук, професор Розкошний Анатолій
Пантелійович,
професор кафедри політології
Донецького національного університету,
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра новітньої історії України (м. Київ)
Захист відбудеться 27 лютого 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 при Донецькому національному університеті (83055, Донецьк, вул. Університетська, 24, 2-й учбовий корпус ДонДУ, аудиторія 32 )
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розіслано 29 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Крапівін


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Вихід суверенної держави України на міжнародну арену, розгортання зовнішньополітичної діяльності, спрямованої на забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства у відповідності до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права зробили надзвичайно актуальним завдання інформаційного забезпечення й підтримки міжнародних змагань нашої держави.
Основними пріоритетами зовнішньополітичної пропаганди стали об’єктивне доведення до зарубіжних політичних кіл та громадськості відомостей про міжнародний курс та позицію України з міжнародних питань, процеси її державотворення, соціально-економічний і духовний розвиток, історію та цивілізаційні досягнення українського народу, а також інформаційна підтримка українців в діаспорі.
Прорив України до міжнародного інформаційного простору закономірно збігся із такою важливою складовою розбудови демократичної, соціальної та правової держави як забезпечення прав населення держави на вільне володіння і розповсюдження інформації, із творенням плюралістичної системи інформування громадян.
За умов величезного впливу засобів масової інформації (ЗМІ) на міжнародні відносини, формування суспільної свідомості необхідним стає захист законних прав України в сфері міжнародного інформування. Національні інтереси держави вимагають активної і рівноправної участі у світових інформаційних процесах, цілеспрямованих зусиль задля перетворення міжнародного інформаційного простору на поле добросусідства, порозуміння й цивілізованості.
Останніми роками зроблено вже чимало для забезпечення гідного представництва України у світовому інформаційному просторі. Налагоджуються двосторонні зв’язки між державами у сфері обміну інформацією, розширюється мережа зарубіжних корпунктів Укрінформа, Укртелерадіокампаніі, ряду провідних періодичних видань, створено Українсь-ке відділення європейського інституту засобів масової інформації. Спілку журналістів Украї-ни прийнято до Міжнародної організації журналістів. Налагоджуються плідні контакти з іноземними органами преси, телерадіомовлення, книжковими видавництвами, осередками журналістів.
Українська держава чимало уваги приділяє згідно до п.12 Основного Закону, задово-ленню національних, культурних і мовних потреб українців, які мешкають за межами держави.
Понад 80 років минуло з того часу, як відроджена у XX столітті Українська держава вступила до сфери міжнародних відносин. Українська дипломатія доби національно-демократичної революції і державотворчих пошуків 1917–1923 років докладала зусиль до захисту суверенних прав України за кордоном, забезпечення сприятливих зовнішніх умов для вітчизняного державотворення, збереження недоторканості й територіальної цілісності держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Міжнародно-інформаційна діяльність Української держави. 1917-1923 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок