Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ ДЕФОРМАЦІЙНОГО ЗМІЦНЕННЯ У ТИТАНІ ТА ДЕЯКИХ СПЛАВАХ НА ЙОГО ОСНОВІ

ЗАКОНОМІРНОСТІ ДЕФОРМАЦІЙНОГО ЗМІЦНЕННЯ У ТИТАНІ ТА ДЕЯКИХ СПЛАВАХ НА ЙОГО ОСНОВІ

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ ДЕФОРМАЦІЙНОГО ЗМІЦНЕННЯ У ТИТАНІ ТА ДЕЯКИХ СПЛАВАХ НА ЙОГО ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІональна академія наук україни
інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М.Францевича
КОТКО АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 669.01:669.296.017.12
ЗАКОНОМІРНОСТІ ДЕФОРМАЦІЙНОГО ЗМІЦНЕННЯ У ТИТАНІ ТА ДЕЯКИХ СПЛАВАХ НА ЙОГО ОСНОВІ
Спеціальність 01.04.13 – фізика металів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України
Фірстов Сергій Олексійович,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України, завідувач
відділу фізики міцності і пластичності матеріалів.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Котречко Сергій Олексійович,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, завідувач відділу міцності і руйнування сталей;
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Ахонін Сергій Володимирович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, завідувач відділу фізико-металургійних проблем зварювання титанових сплавів.
Захист відбудеться „10” жовтня 2007 р. о _____год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.01 в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України: 03680, м. Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України: 03680, м. Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий „____” вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Коржова Н.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Вивчення закономірностей деформаційного зміцнення у металевих матеріалах з урахуванням типу кристалічної ґратки, енергії дефекту пакування, легування та структурного стану належить до одного із найважливіших напрямків сучасної фізики міцності та матеріалознавства. Зокрема особливу увагу привертає стадійність деформаційного зміцнення у зв’язку зі зміною дислокаційних субструктур при переході до великих пластичних деформацій.
Слід згадати роботи Кокса, Дж. Севільяно, Цехетбауера, В.В. Рибіна, Е.В. Козлова, Н.А. Конєвої, В.Ф. Мойсєєва, В.І. Трефілова, Ю.В. Мільмана та ін. Але в них, як правило, розглянуто однофазні матеріали, по більшості чисті метали з ГЦК та ОЦК гратками. Існує обмаль несистематичних публікацій по металам з ГЩУ граткою, а робіт присвячених зміцненню поліфазних матеріалів практично немає. В той же час, наприклад, інтенсивно розроблюються складнолеговані поліфазні сплави на основі титану, на базі яких створюються сучасні конструкції в авіації, космічній техніці, суднобудуванні, автобудуванні. Для таких сплавів знання закономірностей деформаційного зміцнення має важливе значення, оскільки існує чітка залежність між змінами дислокаційної структури сплавів і рівнем їх механічних властивостей, реалізованих у процесі виробництва з них виробів чи складних конструкцій. Знання цих закономірностей не тільки визначає можливість додання виробам складної форми, але і дає можливість оцінити рівень додаткового зміцнення, яке при цьому досягається. Особливий інтерес представляє розробка методик, що дозволяють описувати і, відповідно, прогнозувати рівень деформаційного зміцнення різних класів сплавів з урахуванням усієї різноманітності їх фазово-структурних станів.
Оптимізація структури деформованого матеріалу припускає всебічне вивчення дислокаційних перебудов в матеріалі в процесі деформації та встановлення зв’язку між цими структурними змінами і механічною поведінкою деформованого матеріалу. Однак, незважаючи на досягнуті успіхи, систематичних досліджень еволюції дислокаційних структур і закономірностей деформаційного зміцнення складнолегованих титанових сплавів до останнього часу проведено не було, тому тема роботи є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація відповідає основним науковим напрямкам робіт Інституту проблем матеріалознавства ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ ДЕФОРМАЦІЙНОГО ЗМІЦНЕННЯ У ТИТАНІ ТА ДЕЯКИХ СПЛАВАХ НА ЙОГО ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок