Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ОФІЦЕРІВ-ВИПУСКНИКІВ ДО ДІЯЛЬНОСТІ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ

ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ОФІЦЕРІВ-ВИПУСКНИКІВ ДО ДІЯЛЬНОСТІ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ОФІЦЕРІВ-ВИПУСКНИКІВ ДО ДІЯЛЬНОСТІ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кислий Віталій Дмитрович
УДК 159.9.07:355.332.1
ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ОФІЦЕРІВ-ВИПУСКНИКІВ ДО ДІЯЛЬНОСТІ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ
19.00.09 – психологія праці в особливих умовах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському військовому університеті, Міністерство оборони України.
Науковий керівник: | кандидат психологічних наук, доцент
Афанасенко Валерій Сергійович
Харківський військовий університет,
заступник начальника університету з виховної роботи
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, доцент
Балабанова Любов Матвіївна
Національний університет внутрішніх справ,
кафедра прикладної психології, професор
кандидат психологічних наук, доцент
Назаров Олег Олександрович
Академія пожежної безпеки України,
навчально-методичний центр, начальник
Провідна установа: | Національна академія прикордонних військ України
ім. Б. Хмельницького, кафедра педагогіки та психології,
Державний комітет у справах охорони державного кордону України, м. Хмельницький
 
Захист дисертації відбудеться “11” грудня 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 Харківського військового університету за адресою: 61043, м. Харків, вулиця Динамівська, 6, ауд. Д - 606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського військового університету за адресою: 61043, м. Харків, майдан Свободи, 6.
Автореферат розісланий “10” листопада 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради кандидат філософських наук, професор | Мануйлов Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Соціальні й економічні перетворення, що у даний час відбуваються в Україні, стимулюють корінні зміни в суспільстві в цілому і Збройних Силах зокрема. Трансформаційні процеси, пов'язані з формуванням професійної армії, висувають нові вимоги до підготовки командних кадрів для діяльності в особливих, екстремальних і надекстремальних умовах.
Державна програма реформування і розвитку Збройних Сил України на період до 2005 року, затверджена Указом Президента України від 28 липня 2000 року, передбачає створення сучасної за структурою й озброєнням, нечисленної і високопрофесійної армії. Впровадження нових багатофункціональних і складних у керуванні систем озброєння призводить до збільшення числа стрес-факторів і зростання інтенсивності їх впливу на військовослужбовців. Головним чином це стосується офіцерського складу, який відповідає не тільки за власну діяльність, а насамперед, за ефективне виконання підлеглими поставлених навчально-бойових завдань.
Постійні впливи стрес-факторів і зміни соціального середовища викликають в офіцерів ті або інші форми реакцій, які залежно від рівня соціально-психологічної адаптації можуть бути адекватними або неадекватними вимогам діяльності. Особливу значущість ця проблема має стосовно діяльності офіцерів-випускників в особливих умовах. Вивченням різних аспектів даної проблеми займалися В.С. Афанасенко, М.І. Дьяченко, Л.О. Кандибович, І.І. Ліпатов, О.О. Назаров, Л.Ф. Шестопалова, проте питанням соціально-психологічної адаптації офіцерів-випускників до діяльності в особливих умовах увага приділялася недостатньо. Аналіз службової діяльності офіцерів-випускників і військова практика свідчать, що успішність їх соціально-психологічної адаптації є найважливішим чинником, що впливає на ефективність діяльності в особливих умовах. У зв'язку з цим актуальність теми дослідження зумовлена певними факторами.
По-перше, темпи й успішність соціально-психологічної адаптації офіцерів-випускників мають реальне втілення у вигляді результатів навчально-бойової діяльності як особистої, так і підрозділів, що ними очолюються.
По-друге, період "входження" офіцера-випускника в нове соціальне середовище, освоєння первинної офіцерської посади пов'язаний зі становленням його особистості. Офіцери-випускники, що прибувають у війська, це – молоді люди з неустояним життєвим самовизначенням, зумовленим різким соціальним переміщенням з одного прошарку, групи в інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ОФІЦЕРІВ-ВИПУСКНИКІВ ДО ДІЯЛЬНОСТІ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок