Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИГОТОВЛЕННЯ ТОВСТОСТІННИХ ВИРОБІВ ІЗ ТРУБ РОТАЦІЙНОЮ ОБКАТКОЮ ІНСТРУМЕНТОМ ТЕРТЯ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИГОТОВЛЕННЯ ТОВСТОСТІННИХ ВИРОБІВ ІЗ ТРУБ РОТАЦІЙНОЮ ОБКАТКОЮ ІНСТРУМЕНТОМ ТЕРТЯ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИГОТОВЛЕННЯ ТОВСТОСТІННИХ ВИРОБІВ ІЗ ТРУБ РОТАЦІЙНОЮ ОБКАТКОЮ ІНСТРУМЕНТОМ ТЕРТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,61 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Донбаська державна машинобудівна академія
Пиц Ярослав Євгенович
УДК 621.774.7
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИГОТОВЛЕННЯ ТОВСТОСТІННИХ ВИРОБІВ ІЗ ТРУБ РОТАЦІЙНОЮ ОБКАТКОЮ ІНСТРУМЕНТОМ ТЕРТЯ
Спеціальність 05.03. 05 - Процеси та машини обробки тиском
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Краматорськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донбаській державній машинобудівній академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор, КАПОРОВИЧ Володимир Георгійович, Донбаська державна машинобудівна академія.
Офіційні опоненти:
· доктор технічних наук, професор ДОРОШКО Володимир Іванович, Східноукраїнський державний університет, професор кафедри машини та технологія обробки металів тиском;
· кандидат технічних наук, доцент ДІАМАНТОПУЛО Костянтин Костянтинович, Приазовський державний технічний університет, професор кафедри ковальсько-штампувального виробництва.
Провідна установа:
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, кафедра обробки металів тиском, м. Київ.
Захист відбудеться "24" травня 2001 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.105. 01 по захисту дисертацій в Донбаській державній машинобудівній академії (84313, м. Краматорськ, вул. Шкадінова, 72, 1-й навчальний корпус).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донбаської державної машинобудівної академії (84313, м. Краматорськ, вул. Шкадінова, 72, 1-й навчальний корпус).
Автореферат розісланий "23" квітня 2001 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 12.105. 01, к.т.н., доц. Сатонін О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Можливість виготовлення заготовок, наближених за своєю геометричною формою і розмірами до готового виробу, визначає ефективність та рівень виробництва у машинобудуванні. Забезпечення комплексу вимог до геометричних параметрів заготовок можливо при широкому використанні порожнистих виробів, отриманих пластичним деформуванням.
Актуальність теми. Основною задачею виробництва є зниження собівартості виготовлення заготовок за рахунок максимально можливого наближення їхньої форми і розмірів до кінцевих геометричних характеристик готової деталі, що особливо актуально для масового, крупносерійного і серійного виробництва, у тому числі при виготовленні товстостінних виробів із труб типу балонів різної ємності і форми, а також деталей їм подібних. Удосконалення виробництва таких деталей зв'язано з комплексною констуркторсько-технологічною розробкою конструкції виробу і технології його одержання, що базується на технологічному процесі одержання герметичного днища і горловини на кінцях трубчастої заготовки.
Відомі методи одержання горловин на кінцях трубчастих заготовок, такі як обтиск, ротаційне штампування, кування в підкладних штампах і ряд інших, неефективні для заготовок балонів і аналогічних їм деталей через низьку продуктивність, високу матеріалоємність процесів або через обмежені технологічні можливості методу. Гаряче ротаційне обкатування інструментом тертя, у порівнянні з іншими способами, має високу продуктивність, порівняно невелику силу деформування що дозволяє одержати заготовку максимально наближену за формою і розмірами до готового виробу.
Процес гарячого ротаційного обкатування трубчастих заготовок інструментом тертя вивчено з погляду визначення енергосилових параметрів при одержанні на відносно тонкостінних трубчастих заготовках днищ, переходів і горловин відносно малого діаметра. Розроблено основи проектування технологічного процесу, формуючого інструмента та обладнання, але питання ротаційного обкатування товстостінних трубчастих заготовок, необхідність додаткового набору металу при одержані товстостінних горловин, вивчено не досить повно. Не достатньо вивчено вплив особливостей нагрівання і розподілу температури по товщині стінки заготовки перед деформуванням і в ході його на характер формозміни, енергосилові параметри і час процесу ротаційного обкатування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИГОТОВЛЕННЯ ТОВСТОСТІННИХ ВИРОБІВ ІЗ ТРУБ РОТАЦІЙНОЮ ОБКАТКОЮ ІНСТРУМЕНТОМ ТЕРТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок