Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА У ВУГІЛЬНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА У ВУГІЛЬНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА У ВУГІЛЬНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,67 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 316:334.265.011
БАТЧЕНКО ЛЮДМИЛА ВІКТОРІВНА
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАПРЯМИ
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА
У ВУГІЛЬНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.07.01 - Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк - 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькій державній академії управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий консультант | - | академік НАН України, доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Амоша Олександр Іванович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), директор інституту.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Богиня Дем'ян Петрович,
Інститут економіки НАН України (м. Київ), завідувач відділу економіки праці та зайнятості населення;
доктор економічних наук, професор
Яцков Василь Семенович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України (м. Київ), головний науковий співробітник відділу регіональних проблем відтворення капіталу;
доктор економічних наук, професор
Прокопенко Микола Дмитрович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), головний науковий співробітник відділу проблем економіки підприємств.
Провідна установа | - | Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), кафедра менеджменту.
Захист відбудеться "24" жовтня 2003 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м.Донецьк, вул.Університетська, 77.
Автореферат розісланий "23" вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Найважливішою функцією будь-якої держави є створення необхідних і достатніх умов життєзабезпечення всім членам суспільства на основі підвищення ефективності виробництва. Сучасний критичний стан, у якому перебуває промисловий комплекс України, не дозволяє в достатній мірі здійснити цю функцію, забезпечити стабільне економічне зростання і створити надійну систему соціального захисту громадянам, що втратили з різних причин працездатність. Вугільна промисловість займає особливе положення не тільки в системі економічних відносин, але й у сфері працеохоронної діяльності. З одного боку, вугілля є основним енергоносієм в Україні, що забезпечує її енергетичну безпеку, і це вимагає розвитку вугільної галузі, незважаючи на властиві їй несприятливі умови праці, пошуку шляхів підвищення її інвестиційної привабливості; з іншого боку, постійне погіршення умов розробки, висока травмонебезпечність, аварійність, пов'язані зі специфікою виробничого процесу й умовами праці у вугільній промисловості, вимагають комплексу профілактичних і компенсаційних заходів. Так, якщо в цілому в економіці України питома вага працівників, зайнятих у несприятливих умовах праці, складає дещо більше чверті загальної чисельності, то у вугільній промисловості цей показник становить 74,1%. За рівнем травматизму зі смертельним наслідком у розрахунку на 1 млн. т видобутого вугілля Україна перевищує аналогічний показник Німеччини в 17 разів, Великобританії - 70, США - 42, Польщі - в 7 разів.
Відсутність системного підходу в галузі до вирішення проблем безпечних умов праці викликала катастрофічне становище з професійною захворюваністю та інвалідизацією шахтарів.
Усі ці фактори впливають як на економічні показники роботи галузі, що пов’язано із необхідністю компенсаційних виплат потерпілим на виробництві та з витратами на ліквідацію аварій, так і на соціальні, які виявляються в падінні престижності шахтарської праці, зниженні якості життя і здоров'я, збільшенні числа інвалідів, утриманців, у напруженості соціального клімату в шахтарських регіонах.
Таким чином, пошук напрямів підвищення ефективності вугільної промисловості необхідно здійснювати в тісному взаємозв'язку з вирішенням соціальних проблем, підвищенням рівня соціального захисту працюючих, зниженням ризику втрати здоров'я і працездатності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА У ВУГІЛЬНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок