Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНІЙ СВІТ РОМАНУ О.І.СОЛЖЕНІЦИНА“ У КОЛІ ПЕРШОМУ”

ХУДОЖНІЙ СВІТ РОМАНУ О.І.СОЛЖЕНІЦИНА“ У КОЛІ ПЕРШОМУ”

Назва:
ХУДОЖНІЙ СВІТ РОМАНУ О.І.СОЛЖЕНІЦИНА“ У КОЛІ ПЕРШОМУ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,77 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Швець Галина Олексіївна
УДК 82.0: 311.6 (043.3)
ХУДОЖНІЙ СВІТ РОМАНУ О.І.СОЛЖЕНІЦИНА“
У КОЛІ ПЕРШОМУ”
Спеціальність 10.01.06 – теорія літератури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі соціології та соціальної роботи Приазовського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Федоров Володимир Вікторович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри російської літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Зварич Ігор Михайлович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, доцент кафедри
теорії літератури і зарубіжної літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Просцевічус Владислав Едуардович,
Горлівський державний педагогічний
інститут іноземних мов, доцент кафедри
теорії літератури та історії української
літератури.
Захист дисертації відбудеться “ 05 ” лютого 2008 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.11. Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано “ 02 ” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Тараненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Творчість будь-якого письменника неминуче проходить ряд етапів її осмислення сучасниками і нащадками. Спочатку вона сприймається як факт сьогодення, як безпосередній відгук на події, як репліка в суспільному діалозі і т.п. Сприйняття буквально-публіцистичного значення твору може бути затребуване більшою чи меншою мірою залежно від того, у якому конкретному суспільстві і на якому конкретному етапі його розвитку з'являється твір. Це пояснюється хоча б тією обставиною, що різні періоди розвитку суспільства різною мірою чутливі до громадянського пафосу літератури, взагалі до ролі письменника в житті суспільства. У кризові часи, коли стала соціальна стратифікація, як правило, піддається найсерйознішій перевірці на міцність, на задовільність для всіх членів суспільства, кожен артефакт сприймається, насамперед, як маніфестація тієї чи іншої суспільно значимої позиції, іноді – навіть прямо як політичний маніфест. Оцінка художньої значимості твору в такі періоди певною мірою відходить на другий план. З іншого боку, саме тоді часто відбуваються революційні зміни у художній сфері: можна згадати поезію футуристів чи театр Мейерхольда у 20-і роки минулого століття. Як відгук на революцію в мистецтві з'явилися і роботи російських формалістів, хоча матеріалом для теоретичних новацій Ейхенбаума, Тинянова, Шкловського слугували, усе-таки, шедеври російської літератури дев'ятнадцятого століття.
У такі історичні періоди особливо відчутне нерозрізнення у свідомості читачів власне ідеологічного впливу твору, тобто, у певному розумінні – прямої мови автора біографічного, якщо скористатися звичним терміном М.М.Бахтіна, й ефекту естетичного. Іншими словами, заглибленість твору – при його появі – у міцний історико-літературний і соціально-політичний контекст надзвичайно ускладнює об'єктивну, критичну в точному значенні слова оцінку. І це зрозуміло: естетичні дослідження користуються більшим попитом у ситуації соціальної стабільності. Естетичне замовлення формується під впливом соціально-політичної кон’юнктури. Відповідно, місце естетичного аналізу (культурознавчих дисциплін) в ієрархії ідеологічних цінностей теж істотно залежить від кон'юнктури.
Підтвердженням вищезазначеного може бути навіть поверховий огляд історії сприйняття творчості Солженіцина за кордонами Росії (СРСР) та в ній самій. У статтях зарубіжних дослідників з самого початку поєднувалися ідеологічна і формально-естетична оцінки феномену Солженіцина.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ХУДОЖНІЙ СВІТ РОМАНУ О.І.СОЛЖЕНІЦИНА“ У КОЛІ ПЕРШОМУ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок