Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СТАЛЕВОГО КРІПЛЕННЯ ПРИ БУРІННІ ШАХТНИХ ВЕРТИКАЛЬНИХ СТВОЛІВ

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СТАЛЕВОГО КРІПЛЕННЯ ПРИ БУРІННІ ШАХТНИХ ВЕРТИКАЛЬНИХ СТВОЛІВ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СТАЛЕВОГО КРІПЛЕННЯ ПРИ БУРІННІ ШАХТНИХ ВЕРТИКАЛЬНИХ СТВОЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,52 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЦАРЕНКО Сергій Миколайович
УДК 622.245.12
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СТАЛЕВОГО КРІПЛЕННЯ ПРИ БУРІННІ ШАХТНИХ ВЕРТИКАЛЬНИХ СТВОЛІВ
Спеціальність 05.15.04 - „Шахтне та підземне будівництво”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі вищої математики Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Улітін Геннадій Михайлович,
завідувач кафедри вищої математики
Донецького національного технічного університету
Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Левіт Віктор Володимирович,
генеральний директор ДХК «Спецшахтобуріння»
Міністерства вугільної промисловості України
(м. Донецьк);
 
кандидат технічних наук, доцент
Бровко Дмитро Вікторович,
доцент кафедри будівельних геотехнологій
Криворізького технічного університету
Міністерства освіти і науки України;
Захист відбудеться « 13 » червня 2008 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49005, м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 19, т. 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49005, м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 19).
Автореферат розісланий « 13 » травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Солодянкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Буріння стволів є надійним та ефективним способом будівництва вертикальних гірничих виробок у самих різних гірничо-геологічних умовах. Основним фактором стримуючим широке застосування цієї технології в умовах України, є висока вартість робіт, яка сумірна зі спеціальними способами проходки стволів.
На даний час у вітчизняній практиці та інших країнах СНД для кріплення стволів і свердловин великого діаметра застосовують, в основному, сталеві секційні кріплення, що відрізняються високою металоємністю і вартістю. Такий вибір конструкції зумовлений високою універсальністю застосування її в різних гірничо-геологічних умовах. Застосування інших видів кріплення носить епізодичний характер.
Розрахунку обсадних труб на міцність і стійкість присвячена низка теоретичних і експериментальних робіт, де запропоновані аналітичні, напівемпіричні та емпіричні залежності. Проте, більшість цих методів не знайшли застосування при проектуванні сталевих кріплень великого діаметра (понад 2 м), що пов'язано із специфікою їх роботи і конструкції. У зв'язку з цим, внаслідок не обґрунтованого теоретичними розрахунками конструювання обсадних труб, не рідкісні випадки руйнування окремих вузлів обсадних колон або втрата стійкості окремих участків трубного ставу в період монтажу або експлуатації.
Аналіз структури витрат вартості, трудомісткості і тривалості буріння свердловин великого діаметра за традиційною технологією з кріпленням сталевою колоною показав, що до 30…40% їх приходиться на процеси, пов'язані з кріпленням. Тому удосконалення конструкції і технології кріплення стволів, за рахунок розробки нових методик розрахунку і проектування обсадних труб на основі методів теорії пружності і будівельної механіки, є актуальним науково-технічним завданням.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану НДР ДонНТУ за науковим напрямом кафедри вищої математики в рамках університетської теми Н-12-05 «Використання математичних методів до рішення наукових, інженерних і соціально-економічних завдань» в якій автор був виконавцем.
Мета роботи полягає в теоретичному обґрунтуванні параметрів сталевого кріплення, які забезпечують підвищення техніко-економічної ефективності спорудження шахтних вертикальних стволів, пройдених бурінням.
Для досягнення мети поставленні та вирішені наступні задачі:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СТАЛЕВОГО КРІПЛЕННЯ ПРИ БУРІННІ ШАХТНИХ ВЕРТИКАЛЬНИХ СТВОЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок