Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Цивільне право Гетьманщини за Кодексом 1743 року

Цивільне право Гетьманщини за Кодексом 1743 року

Назва:
Цивільне право Гетьманщини за Кодексом 1743 року
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,55 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
Бойко Ігор Йосипович
УДК 340.0.(478)
Цивільне право Гетьманщини за Кодексом 1743 року
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та теорії держави і права юридичного факультету Львівського державного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник – Кульчицький Володимир Семенович, доктор юридичних наук, член-кореспондент Академії правових наук України, професор кафедри історії та теорії держави і права Львівського державного університету імені Івана Франка.
Офіційні опоненти
Скакун Ольга Федорівна, доктор юридичних наук, член-кореспондент Академії правових наук України, професор кафедри теорії та історії держави і права Університету внутрішніх справ МВС України.
Сливка Степан Степанович, кандидат юридичних наук, доцент кафедри теорії та історії держави і права Львівського інституту внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ України.
Провідна організація: кафедра історії держави і права України і зарубіжних країн Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
Захист відбудеться 7 травня 1999 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.03. у Львівському державному університеті імені Івана Франка за адресою 290000, м. Львів, вул. Січових стрільців, 14 (зал засідань юридичного факультету, ауд.409).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського державного університету імені Івана Франка (290005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано 31 березня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Коссак


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Cтворення в Україні високорозвиненого громадянського суспільства й розбудова на основі Конституції України демократичної правової держави потребують докорінного концептуального переосмислення процесу розвитку держави і права України. Серед юридичних наук важливе місце займає історія держави і права України, яка, вивчаючи виникнення, розвиток, зміни типів та форм держави і права, сприяє поглибленому пізнанню й використанню закономірностей суспільного розвитку, що дає змогу уникнути зроблених у минулому помилок [ Історія держави і права України: У 2 ч. / А.Й.Рогожин, М.М.Страхов, В.Д.Гончаренко та ін. За ред. акад. Академії правових наук України А.Й.Рогожина – К.: Ін Юре, 1996. – Ч.1. – С.4.].
Актуальність історико-правових досліджень у сучасній Україні визначена у Постанові Президії Національної академії наук України від 30.11.1994 р. за №269. У ній відзначені деякі успіхи у розробці історико-правових проблем, однак у цілому стан історико-правових досліджень не визнано задовільним. У постанові накреслені пріоритетні напрями історико-правових досліджень у НАН України до 2000 року й на подальшу перспективу, а також з метою відродження традицій українського історичного правознавства та поліпшення координації історико-правових досліджень при Президії НАН України створено комісію з вивчення історії українського права.
У сучасних умовах перед дослідниками історії держави і права України постало важливе завдання – вивчити та узагальнити досвід державотворення і правотворення на українських землях у минулому, з тим, щоб накреслити шляхи використання найкращих його здобутків у подальшому розвитку державно-правового будівництва в Україні.
Одним з найважливіших об’єктів досліджень української історико-правової науки є цивільне право Гетьманщини за Кодексом 1743 року “Права, за якими судиться малоросійський народ”.
Відсутність спеціальних монографічних розробок проблеми формування, розвитку і функціонування цивільного права Гетьманщини за Кодексом 1743 року зумовили вибір теми даного дисертаційного дослідження. Звернення до цієї проб-леми дає змогу проаналізувати одне із першоджерел українського права ХVIII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Цивільне право Гетьманщини за Кодексом 1743 року

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок