Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ аналізу та врахування ГОСПОДАРСЬКого РИЗИКу в діяльності ПІДПРИЄМСТВ (на прикладі ХЛІБОПЕКАРСЬКОЇ ГАЛУЗІ)

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ аналізу та врахування ГОСПОДАРСЬКого РИЗИКу в діяльності ПІДПРИЄМСТВ (на прикладі ХЛІБОПЕКАРСЬКОЇ ГАЛУЗІ)

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ аналізу та врахування ГОСПОДАРСЬКого РИЗИКу в діяльності ПІДПРИЄМСТВ (на прикладі ХЛІБОПЕКАРСЬКОЇ ГАЛУЗІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,92 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
міністерство освіти і науки україни
Національний УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Скопенко Наталія Степанівна

УДК 330.131.7:664.6
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ аналізу та врахування ГОСПОДАРСЬКого РИЗИКу в діяльності ПІДПРИЄМСТВ
(на прикладі ХЛІБОПЕКАРСЬКОЇ ГАЛУЗІ)
Спеціальність 08.06.01- Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Мостенська Тетяна Леонідівна,
Національний університет харчових технологій,
завідувач кафедри менеджменту
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Вітлінський Вольдемар Володимирович,
Київський національний економічний університет ім. В.Гетьмана, завідувач кафедри економіко-математичних методів
кандидат економічних наук,
Кривда Олена Віталіївна
Національний технічний університет України “КПІ”, старший викладач кафедри економіки і підприємництва
Провідна установа: | Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України,
відділ регуляторної політики,
м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “15” червня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Національному університеті харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул.  Володимирська, 68, учбовий корпус В, аудиторія 308.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “12” травня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Марченко В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Невизначеність розвитку економічного середовища та недосконалість механізму управління підприємством виступають основними причинами виникнення ризику, ставлять суб’єкти господарювання перед необхідністю ідентифікації основних чинників ризикових подій, їх своєчасного прогнозування, оцінки можливих втрат, передбачення та застосування відповідних коригуючих дій. Врахування в діяльності суб’єктів господарювання фактору ризику дозволяє отримати позитивний ефект за мінімально можливих втрат при здійсненні господарських операцій, реалізації інвестиційних проектів, проведенні інноваційних розробок тощо.
Представниками наукової думки, які вперше розглядали проблеми ризику як невід’ємного атрибуту будь-якої діяльності, були: Р. Кантильон, А. Сміт, І. Тюнен, Ф. Найт. Вагомий внесок у дослідження цієї проблеми внесено такими вченими-економістами, як: Г. Марковіц, Р. Тобін, Дж. Нейман, Р. Боб, Дж. Анерлоф, Р. Хіт, Шим Джай К. та іншими. В останній час наукова та прикладна проблематика ризик-менеджменту отримала розвиток у наукових розробках багатьох вітчизняних і зарубіжних науковців: В.В. Вітлінського, В.М..Гранатурова, О.Л. Устенка, О.І. Ястремського, Д.А. Штефанича, А.Т. Альгіна, Г.Б. Клейнера, І.Т. Балабанова, Є.А. Уткіна, С.М. Ілляшенка, В.В..Черкасова, Г.В. Чернової, В.В. Глущенка, М.В. Хохлова, В.А. Москвина, О.С. Шапкина, А. Мура, К. Хлардена та інших. Їх праці присвячені дослідженню сутності ризику, визначенню факторів і причин його виникнення, характеристиці методів оцінки та управління окремими видами ризику (виробничим, фінансовим, інноваційним, інвестиційним тощо).
Складний процес трансформації економічних відносин в Україні вимагає поглиблення теоретичних і практичних доробок щодо управління ризиком господарської діяльності. Але й до цього часу існують певні термінологічні розбіжності в трактуванні сутності ризику, залишаються недостатньо обґрунтованими методичні підходи до класифікації ризику, не відображені особливості аналізу зовнішніх і внутрішніх ризиків у сфері виробництва промислової продукції, малодосліджені методичні підходи до визначення можливих втрат підприємства від впливу на його діяльність ризику, відсутня ефективна комплексна система оцінки та управління господарським ризиком підприємств, недостатньо висвітлені практичні аспекти управління господарським ризиком із врахуванням галузевої специфіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ аналізу та врахування ГОСПОДАРСЬКого РИЗИКу в діяльності ПІДПРИЄМСТВ (на прикладі ХЛІБОПЕКАРСЬКОЇ ГАЛУЗІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок