Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ПРИЧИНИ НЕЗАГОЄННЯ ДЕСТРУКЦІЙ У ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ легень і ЛІКУВАЛЬНІ ЗАХОДИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНОЇ ХІМІОТЕРАПІЇ

Загрузка...

ПРИЧИНИ НЕЗАГОЄННЯ ДЕСТРУКЦІЙ У ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ легень і ЛІКУВАЛЬНІ ЗАХОДИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНОЇ ХІМІОТЕРАПІЇ / сторінка 11

Назва:
ПРИЧИНИ НЕЗАГОЄННЯ ДЕСТРУКЦІЙ У ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ легень і ЛІКУВАЛЬНІ ЗАХОДИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНОЇ ХІМІОТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,52 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Ступінь пригнічення цих показників, у порівнянні з нормальними рівнями, потребує імунокорекції.
3. Незагоєні каверни в легенях у хворих на вперше діагностований туберкульоз із ефективним лікуванням на кінець стандартної тривалості основного курсу хіміотерапії (через 6 місяців) не є залишковими змінами, оскільки у цих пацієнтів визначають підвищені рівні лейкоцитарного індексу інтоксикації, а позитивна клініко-рентгенологічна динаміка та припинення бактеріовиділення відстають на 2 місяці порівняно з пацієнтами із загоєними кавернами.
4. У пацієнтів із вперше діагностованим туберкульозом легень із незагоєними кавернами відзначається висока частота побічних реакцій (у 36,7 %), у тому числі тяжких (у 20,0 %), серед яких вірогідно частіше, ніж у пацієнтів із загоєними кавернами відзначають диспепсичні, гепатотоксичні та алергічні побічні реакції.
5. Використання в комплексній терапії туберкульозу легень фітоентеросорбенту призвело до зниження загальної кількості лейкоцитів, не вплинуло на стан Т-клітинного імунітету, але сприяло нормалізації показників В-ланки імунітету – вірогідному зниженню кількості CD22+ лімфоцитів, рівнів Ig G, Ig A та циркулюючих імунних комплексів, нормалізації фагоцитарної активності фагоцитуючих клітин.
6. Застосування фітоентеросорбенту в комплексному лікуванні хворих на деструктивний туберкульоз легень підвищує концентрацію ізоніазиду в крові на 11,6 % при прийомі всередину, що може бути використано як метод підвищення його біодоступності. Комплексне лікування з фітоентеросорбентом прискорює темпи загоєння каверн на 21,4 %, які на 1,2 місяці випереджають терміни загоєння каверн у пацієнтів, що лікувались стандартною схемою хіміотерапії. Фітоентеросорбент позитивно вплинув на переносимість протитуберкульозної хіміотерапії й вірогідно зменшив частоту небажаних шлунково-кишкових та алергічних реакцій протягом основного курсу хіміотерапії. У пацієнтів, які отримували фітосорбент у комплексному лікуванні, на 16,7 % рідше виникали тяжкі побічні реакції (медикаментозний гепатит, кишково-шлункові та алергічні реакції), що потребувало відміни протитуберкульозної хіміотерапії.
ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
1.
У пацієнтів на вперше діагностований туберкульоз легень із незагоєними деструкціями на кінець 6-го місяця лікування, в яких припинилось бактеріовиділення, слід визначити стан системного імунітету, лейкоцитарний індекс інтоксикації та врахувати термін припинення бактеріовиділення для визначення подальшої тактики лікування. Якщо визначають імунні порушення в будь-якій ланці імунітету, лейкоцитарний індекс перевищує 1,3, а бактеріовиділення припинилось в них через 3-5 місяців хіміотерапії, то незагоєні каверни не можна вважати залишковими змінами.
Лейкоцитарний індекс інтоксикації визначають за формулою Я.Я. Кальф-Каліфа:
ЛІІ = (4мі + 3ю + 2п +с)*(пл+1)/(л+мо)*(е+1), де мі – % мієлоцитів, л – % лімфоцитів, ю – % юних нейторофілів, п – паличкоядерних нейтрофілів, мо – % моноцитів, пл – % плазмоцитів, е – % еозинофілів, с – % сегментоядерних нейтрофілів, 1,2,3,4 –коефіцієнти, * – знак множення, / – знак ділення, + – знак складання.
2.
В лікуванні хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень (особливо з великими та множинними деструкціями) рекомендується застосовувати фітоентеросорбент на основі двооксиду кремнію (Поліфіт А з прополісом), який має дезінтоксикаційні та імуномодулючі властивості.
3.
Фітоентеросорбент на основі двооксиду кремнію застосовують у вигляді водної суспензію, яку готують на день, змішуючи 2 столові ложки порошку фітоентеросорбенту та 200 мл теплої кип'яченої води. Перед прийомом суспензію розмішують. Приймають по 50 мл 3 рази на день за 2 години до їди протягом 12 днів кожні 1,5 місяці основного курсу хіміотерапії.
СПИСОК НАУКОВИХ ПРАЦЬ, ОПУБЛІКОВАНИХ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
1.
Сидоренко Ю.В., Манохіна О.Ю. Взаємний вплив факторів соціальної дезадаптації та полірезистентності мікобактерій на розвиток вперше діагностованого туберкульозу у хворих Луганської області // Вісник наукових досліджень – 2005.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРИЧИНИ НЕЗАГОЄННЯ ДЕСТРУКЦІЙ У ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ легень і ЛІКУВАЛЬНІ ЗАХОДИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНОЇ ХІМІОТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок