Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПРИЧИНИ НЕЗАГОЄННЯ ДЕСТРУКЦІЙ У ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ легень і ЛІКУВАЛЬНІ ЗАХОДИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНОЇ ХІМІОТЕРАПІЇ

Загрузка...

ПРИЧИНИ НЕЗАГОЄННЯ ДЕСТРУКЦІЙ У ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ легень і ЛІКУВАЛЬНІ ЗАХОДИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНОЇ ХІМІОТЕРАПІЇ / сторінка 7

Назва:
ПРИЧИНИ НЕЗАГОЄННЯ ДЕСТРУКЦІЙ У ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ легень і ЛІКУВАЛЬНІ ЗАХОДИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНОЇ ХІМІОТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,52 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

У хворих основної та 1 контрольної групи виявлені ознаки активації В-системи імунітету – вірогідне підвищення кількості CD22 лімфоцитів до (25,7 3,4) %, концентрації імуноглобулінів G, A (Ig G, Ig A) та циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) у сироватці крові, у порівнянні зі здоровими.
Згідно даних табл. 1 порушень показників В-ланки імунітету у хворих з недеструктивним туберкульозом (2 контрольна група) не виявлено, у порівнянні зі здоровими волонтерами. У процесі хіміотерапії відбулася позитивна динаміка зрушених показників у хворих на деструктивний туберкульоз легень залежно від результатів хіміотерапії. У разі загоєння каверн (3 контрольна група) рівні CD22 лімфоцитів, Ig G, Ig A, ЦІК не відрізняються від контрольних значень цих показників у здорових. У разі незагоєння каверн (основна група) порушення В-ланки імунітету заглиблюються, що свідчить про напружені аутоімунні реакції та інтенсивне антитілоутворення.
Зміни з боку фагоцитарної ланки імунітету у хворих на туберкульоз також були характерними для даної патології і полягали в порушенні функціонального стану нейтрофілоцитів та моноцитів, що проявлялися підвищенням рівня кисневозалежного метаболізму в реакції з нитрозолієм синім (НСТ-тест), а також у зниженні проценту фагоцитозу (ПФ). У хворих основної групи було зниження ПФ нейтрофілоцитів (Нц) та моноцитів (Мц) і підвищення кисеневозалежного метаболізму цих клітин у НСТ-тесті до (74,5 2,1) % та (40,5 2,7) % відповідно проти (64,2 ± 3,2) % та (12,7 1,9) % у здорових, p < 0,05. Фагоцитарне число (ФЧ) у хворих основної групи було на контрольному рівні.
Отже, у хворих на деструктивний туберкульоз на початку лікування (1 контрольна група) спостерігали звичайні компенсаторні реакції з боку фагоцитарної ланки імунітету, які проявлялися в підвищенні поглинальної здатності фагоцитів та їх кисеневозалежного метаболізму. У хворих основної групи із незагоєними кавернами відбувається виснаження компенсаторних механізмів із суттєвим зниженням поглинальної здатності фагоцитів при їх підвищеному кисеневозалежному метаболізмі.
Дані про залежність між величиною та кількістю каверн на початку лікування та імунною недостатністю наведені в табл. 2.
Таблиця 2
Залежність між величиною та кількістю каверн та імунною недостатністю на початку лікування
Величина та кількість каверн на початку лікування в пацієнтів із загоєними на незагоєними кавернами | Імунні порушення є | Імунних порушень немає
Абс.число | % | Абс.число | %
Великі та численні (n=22) | 15 | 68,2 | 7 | 31,8
Поодинокі та дрібні каверни (n=38) | 8 | 21,1 | 30 | 78,9
За допомогою непараметричного дисперсійного аналізу Фридмана встановлено, що між величиною та кількістю каверн на початку лікування та наявністю імунологічної недостатності є пряма залежність (ч – квадрат=14,5 при критичному значенні 7,8). Отримані дані узгоджуються з даними про патогенез туберкульозного запалення. Доведено, що вірулентні мікобактерії, які швидко розмножуються, здатні пригнічувати апоптоз імунокомпетентних клітин та викликати некроз [Пичугин А.В., 2005].
Динаміку показників ефективності хіміотерапії та частоту виникнення побічних реакцій від протитуберкульозних препаратів I ряду у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень із незагоєними (основна група) та загоєними кавернами (3 контрольна група) на кінець 6 місяця хіміотерапії вивчали в ретроспективному дослідженні, яке включало 60 пацієнтів на деструктивний туберкульоз легень.
У всіх хворих на кінець основного курсу хіміотерапії стандартної тривалості зникли клінічні прояви хвороби, але темпи їх зникнення були не однаковими. Через 1-2 місяці хіміотерапії клінічні прояви хвороби зникли в 73,3 % хворих 3 контрольної групи й у 40,0 % пацієнтів основної групи, що вірогідно відрізнялось, p < 0,05.
У 3-й контрольній групі пацієнтів, у яких через 6 місяців загоїлись каверни, спостерігали більш швидку динаміку зникнення клінічних проявів захворювання в середньому через (1,84 0,2) міс. В основній групі клінічні прояви хвороби зникали у середньому через (2,96 0,35) міс, що вірогідно відрізняється, p < 0,05.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРИЧИНИ НЕЗАГОЄННЯ ДЕСТРУКЦІЙ У ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ легень і ЛІКУВАЛЬНІ ЗАХОДИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНОЇ ХІМІОТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок