Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИПРОГНОЗУВАННЯ ПІДГОТОВКИ ВІЙСЬКОВИХФАХІВЦІВ В УМОВАХ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИПРОГНОЗУВАННЯ ПІДГОТОВКИ ВІЙСЬКОВИХФАХІВЦІВ В УМОВАХ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИПРОГНОЗУВАННЯ ПІДГОТОВКИ ВІЙСЬКОВИХФАХІВЦІВ В УМОВАХ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,68 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
УДОВИЦЯ Олег Федорович
УДК 378.1
ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ
ПРОГНОЗУВАННЯ ПІДГОТОВКИ ВІЙСЬКОВИХ
ФАХІВЦІВ В УМОВАХ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
13.00.04- теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному педагогічному університеті імені М.П.ДРАГОМАНОВА, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: - доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України
Мороз Олексій Григорович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри педагогіки та психології вищої школи.
Офіційні опоненти:- доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України
Сеньов Віктор Миколайович,
Київський інститут внутрішніх справ, завідувач кафедри правової та соціальної педагогіки;
- кандидат педагогічних наук, доцент
Пуцов Володимир Іванович,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти,
завідувач кафедри педагогіки післядипломної освіти.
Провідна установа: - Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “24”_січня__2002__ р. о 1430___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “__12_”_грудня___2001__ р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О.Приходько
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження.
В умовах сучасного суспільного, політичного та економічного життя України особливої значності набуває проблема науково-обґрунтованого прогнозування потреби держави у кваліфікованих фахівцях відповідних професійних напрямків, спеціальностей, освітніх та освітньо-кваліфікаційних рівнів з урахуванням перспектив розвитку економіки країни, її науково-технічного потенціалу. В усіх галузях діяльності необхідні професійно компетентні випускники навчальних закладів, які здатні у короткі строки освоювати технічні новини і нові спеціалізації.
Аналіз робіт сучасних українських педагогів (Алексеєва Ю.М., Бутенко Н.Ю., Кігеля Р.Ю., Лігоцького А.О., та інших) свідчить про те, що до останнього часу система вищої освіти була зорієнтована на постійне збільшення випускників вищих навчальних закладів (ВНЗів) . Таке положення зумовлювало економічні втрати і загострення суперечностей у суспільстві, тому що значна кількість дипломованих фахівців працювали на посадах, які не вимагали рівня підготовки, який відповідає вищий освіті. З іншого боку, кількісна сторона увійшла в протиріччя з якістю підготовки випускників вищих закладів освіти. Традиційні форми й методи навчання не були орієнтовані на реальні потреби життя і тому не могли ліквідувати суперечність між підготовкою і практичною діяльністю майбутніх фахівців.
Невіддільною складовою державної системи вищої освіти є військова освіта. Розвитку вищої військової освіти в Україні належить один з приоритетних напрямків у будівництві Збройних Сил (ЗС) нашої держави. Необхідність створення відносно невеликої, але боєздатної, ефективної та мобільної армії потребує наукового обґрунтування методології та визначення технології прогнозування на найближчу та віддалену перспективу потреби Збройних Сил України у кадрах військових фахівців відповідних спеціальностей, освітніх та освітньо-кваліфікаційних рівнів. Формування змісту вищої військової освіти повинно базуватися на засвоєнні педагогічно адаптованого соціального та військового досвіду.
Об'єктивна необхідність підвищення якості підготовки військових фахівців з вищою освітою та недостатня розробленість теоретичних і практичних аспектів розв'язання даної проблеми обумовили тему дисертаційного дослідження: "Педагогічні основи прогнозування підготовки військових фахівців в умовах вищих навчальних закладів".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИПРОГНОЗУВАННЯ ПІДГОТОВКИ ВІЙСЬКОВИХФАХІВЦІВ В УМОВАХ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок