Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ, ІНСТИТУЦІАЛІЗАЦІЯ ТА РОЗВИТОК НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОГО РУХУ ПОЛЯКІВ НА БУКОВИНІ (друга половина XIX ст. – 1914 р.)

СТАНОВЛЕННЯ, ІНСТИТУЦІАЛІЗАЦІЯ ТА РОЗВИТОК НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОГО РУХУ ПОЛЯКІВ НА БУКОВИНІ (друга половина XIX ст. – 1914 р.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ, ІНСТИТУЦІАЛІЗАЦІЯ ТА РОЗВИТОК НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОГО РУХУ ПОЛЯКІВ НА БУКОВИНІ (друга половина XIX ст. – 1914 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,74 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ГОРУК Андрій Іванович
УДК: 94 (477.85+498.6) (=162.1) “18/1914”
СТАНОВЛЕННЯ, ІНСТИТУЦІАЛІЗАЦІЯ ТА РОЗВИТОК
НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОГО РУХУ
ПОЛЯКІВ НА БУКОВИНІ
(друга половина XIX ст. – 1914 р.)
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Струтинський Владислав Євгенович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, доцент кафедри
міжнародних відносин
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Троян Сергій Станіславович,
Рівненський інститут слов’янознавства
Київського славістичного університету,
завідувач кафедри міжнародних відносин
і країнознавства
кандидат історичних наук
Гнатчук Оксана Степанівна,
Буковинська державна медична академія,
доцент кафедри українознавства та
суспільних наук
Провідна установа: Інститут української археографії та
джерелознавства імені М.С.Грушевського
НАН України, відділ вивчення та
публікації зарубіжних джерел
з історії України (м. Київ)
Захист відбудеться “ 8 ” квітня 2004 року о 10 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий “ 5 ” березня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Ю. Ротар


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження національних, в тому числі і національно-культурних рухів, які формувалися в новий та новітній час у різних регіонах Європейського континенту і світу, продовжує залишатися однією з актуальних проблем сучасної історичної науки. Деякі з цих рухів розвиваються і в умовах глобалізації всесвітнього соціокультурного процесу наприкінці XX – початку XXI століття.
Важливим складником пізнання їхніх основних закономірностей, обставин зародження, динаміки та впливу на хід світової історії є вивчення національних рухів, поступ яких спостерігався на теренах монархії Габсбургів у другій половині XIX – на поч. XX ст. У контексті цього, а також задля розширення регіонознавчих і буковинознавчих студій, актуальним є проведення комплексного дослідження національно-культурного руху поляків на Буковині другої половини XIX ст. – 1914 р.
Відкриття недоступних раніше бібліотечних фондів, піднесення інтересу науковців різних країн до пізнання і дослідження національно-культурного життя буковинської спільноти взагалі та її органічного складника – поляків і спольщених вірменів – зокрема у період їх перебування під юрисдикцією монархії Габсбургів стали поштовхом для формулювання проблематики дисертації.
Актуальність дослідження національно-культурного руху поляків на Буковині другої половини XIX ст. – 1914 р. також визначається тим, що науковці (історики, етнографи, політологи) вже провели значну роботу з вивчення суспільно-культурологічної спадщини української, румунської, німецької, єврейської та інших громад, які проживали на цьому терені. Проте, у цих працях з історії австрійської Буковини значення ініціатив місцевої Полонії для громадського поступу, культурного розвою, досягнення міжнаціонального modus vivendi у краї в окреслений час, на нашу думку, недооцінене. Адже, незважаючи на ту обставину, що кількість поляків в регіоні навіть у часи розквіту буковинської Полонії на початку XX ст. не перевищувала 5,4% від загалу населення цього багатонаціонального краю, вони досить помітно впливали на різноманітні сфери життєдіяльності суспільства Герцогства Буковина. Відповідно комплекс визначених вище проблем потребує проведення поглибленого всебічного наукового дослідження національно-культурного руху полонійної спільноти на Буковині другої половини XIX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ, ІНСТИТУЦІАЛІЗАЦІЯ ТА РОЗВИТОК НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОГО РУХУ ПОЛЯКІВ НА БУКОВИНІ (друга половина XIX ст. – 1914 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок