Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЕТА-ДЕФЕНСИН-2 В ЗЛОЯКІСНО ТРАНСФОРМОВАНИХ КЛІТИНАХ ЕПІТЕЛІАЛЬНОГО ПОХОДЖЕННЯ

БЕТА-ДЕФЕНСИН-2 В ЗЛОЯКІСНО ТРАНСФОРМОВАНИХ КЛІТИНАХ ЕПІТЕЛІАЛЬНОГО ПОХОДЖЕННЯ

Назва:
БЕТА-ДЕФЕНСИН-2 В ЗЛОЯКІСНО ТРАНСФОРМОВАНИХ КЛІТИНАХ ЕПІТЕЛІАЛЬНОГО ПОХОДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ, ОНКОЛОГІЇ І РАДІОБІОЛОГІЇ ім. Р.Є. КАВЕЦЬКОГО
МАРКЄЄВА Наталія Володимирівна
УДК: 616-006.6:576.385.5:615.33:616-097
БЕТА-ДЕФЕНСИН-2 В ЗЛОЯКІСНО ТРАНСФОРМОВАНИХ КЛІТИНАХ ЕПІТЕЛІАЛЬНОГО ПОХОДЖЕННЯ
14.01.07 – онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України
Науковий керівник – | доктор біологічних наук
Погрібний Петро Васильович,
Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, завідувач відділу біології пухлинної клітини.
Офіційні опоненти: – |
– |
доктор біологічних наук
Кудрявець Юрій Йосипович,
Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, завідувач відділу експериментальних клітинних систем;
кандидат біологічних наук
Кухаренко Олександр Петрович,
Національний аграрний університет ААН України, доцент кафедри молекулярної генетики та біобезпеки.
Провідна установа– |
Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра онкології, м.Київ.
Захист відбудеться 19 квітня 2006 року о 13 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України за адресою: 03022, Київ, вул. Васильківська, 45.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
Автореферат розісланий “17“ березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Н.В. Бородай
Загальна характеристика роботи
Aктуальність теми. Дослідження молекулярних механізмів, що регулюють проліферацію, диференціювання та апоптоз в пухлинних клітинах, є одним з перспективних та актуальних напрямків фундаментальної онкології. Сучасна онкологія розглядає рак як захворювання, викликане порушеннями регуляції процесів проліферації і контролю росту та загибелі клітин. Прогресія пухлини супроводжується накопиченням великої кількості аномалій в експресії біологічно активних пептидів та факторів росту, які опосередковують складну взаємодію між нормальними і неопластичними клітинами, що обумовлює метастатичний потенціал пухлини.
З цих позицій перспективним є дослідження відносно нового класу пептидних антибіотиків – дефенсинів. Нещодавно було показано, що роль дефенсинів не обмежується лише забезпеченням первинного неспецифічного антимікробного захисту. Дефенсини можуть також впливати на різні ланки імунної системи, підсилюючи продукцію специфічних антитіл (A. Biragyn et al., 2001;), викликаючи хемотаксис імунокомпетентних клітин та активуючи незрілі дендритні клітини (J.J. Oppenheim et al., 1999; A. Biragyn et al., 2002). Крім того, дослідження останніх років показали, що дефенсини можуть впливати на ріст, проліферацію та диференціювання епітеліальних клітин (J. Aarbiou et al., 2002; J. Aarbiou et al., 2004), а в окремих випадках експресія їх генів корелює із злоякісною трансформацією та рівнем диференціювання клітин (A. Liu et al., 2002; M. Nishimura et al., 2004). В останні роки було продемонстровано, що пухлинам епітелія ротової порожнини (J.E. Meyer et al., 2004), вульви і шийки матки (P.V. Pogrebniy et al., 2001; P.V. Pogrebniy et al., 2004), товстої кишки та шлунка (J. Albrethsen et al., 2004; N.Uehara et al., 2003) людини властива підвищена експресія дефенсинів.
В 2004-2005 роках опубліковані результати перших досліджень щодо виявлення рівня дефенсинів в крові онкологічних хворих. Було встановлено, що рівень пептиду HBD-1 в сироватці крові хворих на рак легені можна розглядати як допоміжний діагностичний маркер цього захворювання (Y. Arimura et al., 2004), а альфа-дефенсинів 1-3 або альфа-дефенсину-6 в комбінації з іншими діагностичними маркерами – як маркери раку товстої кишки (J. Albrethsen et al.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: БЕТА-ДЕФЕНСИН-2 В ЗЛОЯКІСНО ТРАНСФОРМОВАНИХ КЛІТИНАХ ЕПІТЕЛІАЛЬНОГО ПОХОДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок