Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ ДЕЦИМЕТРОВОГО ТА МІЛІМЕТРОВОГО ДІАПАЗОНІВ У КОМПЛЕКСНОМУ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА РЕАКТИВНІ АРТРИТИ

Загрузка...

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ ДЕЦИМЕТРОВОГО ТА МІЛІМЕТРОВОГО ДІАПАЗОНІВ У КОМПЛЕКСНОМУ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА РЕАКТИВНІ АРТРИТИ / сторінка 9

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ ДЕЦИМЕТРОВОГО ТА МІЛІМЕТРОВОГО ДІАПАЗОНІВ У КОМПЛЕКСНОМУ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА РЕАКТИВНІ АРТРИТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,03 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Зменшення частоти проявів ульцерогенної дії НПЗЗ може бути пов’язане, на нашу думку, з меншою потребою хворих в НПЗЗ, т.т. із зниженням дози останніх на фоні включення у лікувально-реабілітаційний комплекс впливів ДМХ чи ММХ. Включення до відновлювального лікування впливів ДМХ або ММХ (комплекси №2,3,4,5) зменшує також частоту виникнення такого ускладнення довготривалої антибактеріальної терапії як кандидоз слизових оболонок, що може бути пов’язане з імунокоригувальним ефектом застосованих фізичних факторів.
Порівняльний аналіз ефективності використаних нами різних лікувально-реабілітаційних комплексів у хворих на РеА за умовною шкалою, згідно якій найменша сума балів відповідає найкращому результатові лікування, показав, що у хворих, які отримували комплекси №№ 1,2,3, результати лікування були практично однаковими (р1/2, р1/3, р2/3>0,05) (рис.1).
Рис.1. Безпосередні результати відновлювального лікування хворих на РеА різними лікувально-реабілітаційними комплексами
Виходячи з цього, можна зробити висновок, що включення до лікувально-реабілітаційного комплексу у хворих на РеА замість засобів фармакологічної імунокорекції впливу електромагнітних ДМХ чи ММХ здійснює терапевтичний ефект, рівноцінний дії лікарських імуномодуляторів. Найкращі результати лікування у хворих на РеА були виявлені за умов застосування комплексів №4 і №5, т.т. у випадку сумісного фармако-фізіотерапевтичного відновлювального лікування (рис.1).
Віддалені результати відновлювального лікування хворих на РеА також підтверджують найбільшу ефективність сумісних фармако-фізіотерапевтичних лікувальних комплексів: тривалість ремісії у хворих, які одержали комплекси, що включали вплив електромагнітними ДМХ та ММХ (№2,3,4,5) була більшою, ніж у пацієнтів, які лікувалися з використанням тільки фармакологічних засобів.
У хворих, які одержали лікувально-реабілітаційні комплекси №2 і №3 тривалість ремісії була на 22,56% (р1/2>0,05) і 25,07% (р1/3>0,05) відповідно довшою, ніж в пацієнтів, що лікувалися з використанням тільки фармакотерапії (комплекс №1). Тривалість ремісії у хворих, що отримали відновлювальне лікування із застосуванням фармако-фізіотерапевтичних комплексів №4 і №5 була на 40,67% (р1/4<0,05) та на 42,48% (р1/5<0,01) відповідно більшою, ніж у хворих, що лікувалися з використанням комплексу №1 (рис.2).
Рис.2. Тривалість ремісії у хворих на РеА на фоні застосуваня різних лікувально-реабілітаційних комплексів
Крім того, протягом першого року після відновлювального лікування рецидиви суглобового синдрому були зафіксовані в значної кількості хворих (56,67%) з числа тих, що одержали тільки фармакотерапію (комплекс №1). Серед пацієнтів, які лікувалися з використанням комплексів, що включали фізіотерапевтичний вплив, рецидиви захворювання протягом першого року мали місце в меншої кількості випадків: при застосуванні комплексу №2 рецидиви були відзначені у 40% хворих, комплексу №3 – у 35%, лікувальних комплексів №4 і №5 – у 25%.
Таким чином, сукупність отриманих результатів свидчить про патогенетичний ефект фармако-фізіотерапевтичних лікувально-реабілітаційних комплексів, які включають електромагнітні ДМХ чи ММХ, та обгрунтовують доцільність їх впровадження у практику лікувально-профілактичних закладів для ефективної та якісної реабілітації хворих на РеА на госпітальному етапі.
ВИСНОВКИ
1. У хворих на РеА, що надходять на госпітальний етап медичної реабілітації, спостерігаються стійкі прояви суглобового синдрому, позасуглобових уражень та запальних реакцій.
2. Наявність і вираженість хронізації патологічного процесу у хворих на РеА підтверджуються змінами у клітинній та гуморальній ланках імунітету, які полягають у присутності вторинного Т-клітинного імунодефіциту з недостатністю як хелперної, так і супресорної популяцій Т-лімфоцитів, зниженні фагоцитарної активності нейтрофілів, підвищенні кількості ЦІК, дисімуноглобулінемії.
3. Вираженість клініко-запальних проявів захворювання у хворих на РеА підтверджується збільшенням вмісту продуктів ПОЛ і зниженням активності ключових ферментів АОС у плазмі крові.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ ДЕЦИМЕТРОВОГО ТА МІЛІМЕТРОВОГО ДІАПАЗОНІВ У КОМПЛЕКСНОМУ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА РЕАКТИВНІ АРТРИТИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок