Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЯВИЩЕ НАЦІОНАЛЬНОГО СТИЛЮ В КОНТЕКСТІ МУЗИЧНОЇ ПОЕТИКИ ОПЕРИ

ЯВИЩЕ НАЦІОНАЛЬНОГО СТИЛЮ В КОНТЕКСТІ МУЗИЧНОЇ ПОЕТИКИ ОПЕРИ

Назва:
ЯВИЩЕ НАЦІОНАЛЬНОГО СТИЛЮ В КОНТЕКСТІ МУЗИЧНОЇ ПОЕТИКИ ОПЕРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,42 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
імені А. В. НЕЖДАНОВОЇ
ВАН ТЕ
УДК 781+784.3
ЯВИЩЕ НАЦІОНАЛЬНОГО СТИЛЮ В КОНТЕКСТІ МУЗИЧНОЇ ПОЕТИКИ ОПЕРИ
 
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській державній музичній академії ім. А.В.Нежданової
Міністерства культури та туризму України


Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
 
доктор мистецтвознавства, професор
Самойленко Олександра Іванівна,
Одеська державна музична академія
ім. А. В. Нежданової, зав. кафедрою
історії музики та музичної етнографії
доктор мистецтвознавства, професор
Драч Ірина Степанівна,
проректор з наукової роботи
Харківського державного університету
мистецтв ім. І. П. Котляревського
кандидат мистецтвознавства, доцент
Александрова Наталія Глібівна,
професор кафедри теорії музики
та композиції Одеської державної
музичної академії ім. А. В. Нежданової
 


Захист відбудеться “20” лютого 2008 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства у Одеській державній музичній академії ім. А. В. Нежданової за адресою: 65023, м. Одеса, вул. Новосельського, 63, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної музичної академії ім. А. В. Нежданової за адресою: 65023, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розіслано “19” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства,
доцент А. Д. Черноіваненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТЫ
Головною причиною вибору теми та проблеми даного дисертаційного дослідження його автором є наріжне значення явища національного стилю в процесі міжкультурного діалогу, що здійснюється сьогодні зі зростаючою активністю між китайськими і європейськими музикантами. Міцне впровадження західноєвропейської опери, насамперед, романтичної італійської опери, у репертуар китайського оперного театру обумовлює необхідність засвоєння китайськими вокалістами стильових принципів європейської оперної творчості, пізнання історії й теорії оперного жанру в тому його різновиді, що визнаний класичною основою оперної творчості. Національний стиль у його широкому значенні, як культурологічний феномен, і в його конкретному художньо-композиційному прояві, як музично-семантичний феномен, стає головним провідником акультураційних тенденцій в сучасному китайському музичному театрі.
Одночасно актуальність даного дисертаційного дослідження обумовлена тим, що проблема стилю в музиці – одна з тих проблем, які завжди й рівною мірою стосуються теоретиків і практиків, естетиків, музикознавців і композиторів, виконавців, слухачів. Її особливість у тому, що вона торкається найважливіших сторін відносин людини і створеної нею культури – прилучення та відокремленості, відповідальності за те, що відбувається у світі і, навпроти, відповідальності за свою єдину долю як за виконання завдання смислової реалізації людини.
Проблема стильової типології музики перетинається з проблемою специфічних, у той же час наскрізних, універсальних показників еволюції музики як художньо-творчої форми. Особливі завдання щодо цього ставить ХХ століття, тому що в цей час активність музично-стильових процесів перевищує будь-які нормативні, у тому числі, жанрові, умови музичної творчості. Музична поетика набуває високого ступеня незалежності не тільки від загальностильових установлень і національних обмежень, але й від жанрових традицій. Крім того, стильова активність музики проявляється не тільки як композиційно-структурна, а й як творчо-виконавська, іноді випереджаючи семантичні можливості композиторської технології. Звідси й нове значення проблеми музичної семантики, тісно пов'язаної із проблемою стилю, зокрема, національного стилю, у музиці. Ми розуміємо музичну семантику як змістовний план музичного мистецтва, що опирається на існуючі у культурно-історичному та музичному контекстах сталі значення музично-мовних формул, а також – жанрової стилістики, темпів і типів музичного руху, вокальних й інструментальних тембрів, тональних співвідношень, виконавської артикуляції тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЯВИЩЕ НАЦІОНАЛЬНОГО СТИЛЮ В КОНТЕКСТІ МУЗИЧНОЇ ПОЕТИКИ ОПЕРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок