Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУШІННЯ ПАСТОПОДІБНИХ МАТЕРІАЛІВ У НЕРУХОМОМУ ШАРІ

СУШІННЯ ПАСТОПОДІБНИХ МАТЕРІАЛІВ У НЕРУХОМОМУ ШАРІ

Назва:
СУШІННЯ ПАСТОПОДІБНИХ МАТЕРІАЛІВ У НЕРУХОМОМУ ШАРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
СТАНІСЛАВЧУК Оксана Володимирівна
УДК 66.047.74
СУШІННЯ ПАСТОПОДІБНИХ МАТЕРІАЛІВ У НЕРУХОМОМУ ШАРІ
05.17.08 - процеси й обладнання хімічної технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа: |
в Національному університеті ”Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
доктор технічних наук, професор
Ханик Ярослав Миколайович
завідувач кафедри хімічної інженерії
Національного університету “Львівська політехніка”, м. Львів
доктор технічних наук, професор
Малежик Іван Федорович
завідувач кафедри процесів і апаратів харчових виробництв та технології консервування Національного університету харчових технологій, м. Київ
доктор технічних наук, професор
Білей Петро Васильович
завідувач кафедри технології деревообробки та захисту деревини
Національного лісотехнічного університету України, м. Львів
Сумський державний університет Міністерства освіти і науки України, м. Суми. |
Захист відбудеться 14 травня 2007 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів – 13, пл. Св. Юра 9, корпус 9, ауд. 214.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів – 13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий 14 квітня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент Атаманюк В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Сушіння відноситься до найбільш енергоємних технологічних процесів, яке має широке застосування у хімічній, харчовій, легкій, сільськогосподарській та інших галузях промисловості. До величезного різноманіття матеріалів, які підлягають сушінню належать пастоподібні продукти органічного і неорганічного походження, такі як метатитанова кислота і пекарські дріжджі.
Метатитанова кислота Н2ТіО3 (МТК) є проміжним продуктом у виробництві пігментного двоокису титану і її сушіння на Україні практично не досліджувалося. МТК після фільтрування на барабанних вакуум-фільтрах зрізається ножем і подається в барабанну обертову піч на стадію дегідратації. Виробництво пігментного двоокису титану є достатньо енергоємним і дорогим. Однак він є необхідним у лакофарбовому виробництві для виготовлення водоемульсійних фарб і алкідних емалей, у виробництві високоякісного паперу, пластмас і хімічних волокон, поліоліфінів, полівінілхлорида, полівінілацетата, полі акрилатів, феноло-формальдегідних смол, полістирольних пластиків, для виготовлення пластмасового посуду і дитячих іграшок, гумовотехнічних виробів, штучної шкіри, силікатних емалей тощо. Варто зауважити, що експорт пігментного двоокису титану у 2005 році становив 5,3від загального обсягу хімічної і нафтохімічної продукції України.
Вкрай необхідним є сушіння пекарських дріжджів. Із розвитком пекарської та фармацевтичної промисловості попит на цей продукт значно зріс. Однак нестійкість пресованих дріжджів під час зберігання обмежує їх застосування, а сушені тривалий час зберігають свої властивості навіть за кімнатної температури. Крім цього, перевезення сушених дріжджів є значно простішим ніж пресованих, для чого необхідна велика кількість спеціальних ізотермічних вагонів. Існуючі методи сушіння забезпечують високу якість готового продукту, однак характеризуються великими енергетичними затратами, високою собівартістю та тривалістю процесу.
Отже створення нових методів сушіння МТК і пекарських дріжджів, які дозволять зменшити енергетичні затрати, інтенсифікувати процес, уникнути забруднення довкілля і зберегти високі якісні показники, є актуальним на даний час. Серед можливих шляхів вирішення проблеми сушіння пастоподібних матеріалів викликає інтерес метод зневоднення, коли теплоносій під дією перепаду тиску фільтрується через висушуваний шар матеріалу в напрямку поверхня матеріалу > перфорована перегородка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУШІННЯ ПАСТОПОДІБНИХ МАТЕРІАЛІВ У НЕРУХОМОМУ ШАРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок