Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ТА ШВИДКОСТІ ВИМІРЮВАННЯ РОЗПОДІЛУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ПРОВІДНОСТІ ТОМОГРАФІЧНИМ МЕТОДОМ

ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ТА ШВИДКОСТІ ВИМІРЮВАННЯ РОЗПОДІЛУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ПРОВІДНОСТІ ТОМОГРАФІЧНИМ МЕТОДОМ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ТА ШВИДКОСТІ ВИМІРЮВАННЯ РОЗПОДІЛУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ПРОВІДНОСТІ ТОМОГРАФІЧНИМ МЕТОДОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
На правах рукопису
УДК 621.317
ПЕТРОВСЬКА Ірина Романівна
ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ТА ШВИДКОСТІ ВИМІРЮВАННЯ РОЗПОДІЛУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ПРОВІДНОСТІ ТОМОГРАФІЧНИМ МЕТОДОМ
05.11.05 – прилади і методи вимірювання
електричних та магнітних величин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів -2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі “Інформаційно-вимірювальні технології” у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
ДОРОЖОВЕЦЬ Михайло Миронович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри “Інформаційно-вимірювальні технології”, м. Львів.
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор
ПОДЖАРЕНКO Володимир Олександрович,
завідувач кафедри “Метрологія та промислова автоматика”
Державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, м.Вінниця.
Доктор технічних наук, професор
СОПРУНЮК Петро Маркіянович,
завідувач відділу “Електричні вимірювання фізичних величин”
Фізико-механічний інститут ім.Г.В.Карпенка, м.Львів.
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут ДП НДІ “Система” науково-дослідний відділ розроблення наукових, методичних та технічних основ метрологічного забезпечення ВІС та АСКТП, м.Львів.
Захист відбудеться “26” січня 2007р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.08 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. Ст. Бандери, 12, головний корпус, ауд. 226.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (м. Львів, вул. Професорська 1)
Автореферат розісланий “8” грудня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., проф. Луцик Я.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність теми підтверджується необхідністю та важливістю томографічних вимірювань, які забезпечують прогрес як наукових досліджень, так і розвиток провідних галузей народного господарства України, зокрема, добувної, хімічної, харчової промисловості, вирішення проблем екологічної безпеки, а також радіолокації і гідролокації. Перші томографічні дослідження стосувались медичної томографії і проводились на початку 80-тих років 20-го століття. Інтерес до розробки цього класу апаратури і на сьогодні не втратив своєї актуальності. Особливість реалізації промислових томографічних систем полягає, зокрема, в тому, що вимагає розроблення і впровадження таких методів та алгоритмів опрацювання результатів вимірювань, які би дозволили за обмеженою кількістю точно і швидко отримати якісні образи розподілу досліджуваної величини.
І все ж, незважаючи на сучасні досягнення в галузі медичної томографії, реальних томографічних систем для промислового застосування, які би випускалися серійно як в Україні, так і за кордоном, на жаль, є дуже мало, а наявні не повністю задовільняють комплекс вимог, які ставляться до таких наукових вимірювальних технологій. Пов’язано це з дедалі більшим ускладненням умов експлуатації об’єктів нової техніки, необхідністю точнішого контролювання параметрів нових технологічних процесів, підвищенням вимог, зокрема, до екологічної безпеки довкілля та безпечної експлуатації самих томографічних систем. Значна кількість як суто наукових, так і прикладних робіт націлена на пошук шляхів удосконалення існуючих та створення нових томографічних систем з покращеними метрологічними і експлуатаційними характеристиками.
Необхідність у підвищення точності томографічних вимірювань пов’язана з тим, що існуючі методи опрацювання результатів вимірювань суттєво підсилюють похибки вхідних результатів, особливо адитивного характеру. Необхідність у підвищенні ж швидкості реконструкції в промисловій томографії пов’язана з вимогами зменшення динамічної похибки реконструкції електричної провідності аж до отримання результатів реконструкції у режимі реального часу.
На сьогодні загального підходу до побудови точних та швидкодіючих методів вимірювань та алгоритмів реконструкції питомої провідності ще не вироблено.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ТА ШВИДКОСТІ ВИМІРЮВАННЯ РОЗПОДІЛУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ПРОВІДНОСТІ ТОМОГРАФІЧНИМ МЕТОДОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок