Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ раневого процесу В ОПЕРОВАНИХ МАТЦІ ТА ЇЇ ПРИДАТКАХ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ШОВНОГО МАТЕРІАЛУ БІОФІЛУ (анатомо-експериментальне дослідження)

МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ раневого процесу В ОПЕРОВАНИХ МАТЦІ ТА ЇЇ ПРИДАТКАХ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ШОВНОГО МАТЕРІАЛУ БІОФІЛУ (анатомо-експериментальне дослідження)

Назва:
МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ раневого процесу В ОПЕРОВАНИХ МАТЦІ ТА ЇЇ ПРИДАТКАХ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ШОВНОГО МАТЕРІАЛУ БІОФІЛУ (анатомо-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТАЛАШ ВАЛЕНТИН ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 611.14 – 089 – 001.4 – 092.6:615.468.6
МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ раневого процесу
В ОПЕРОВАНИХ МАТЦІ ТА ЇЇ ПРИДАТКАХ
ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ШОВНОГО МАТЕРІАЛУ БІОФІЛУ
(анатомо-експериментальне дослідження)
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України (м. Полтава).
Науковий керівник: кандидат медичних наук, доцент Терещенко Анатолій Олександрович, Харківський державний медичний університет, професор кафедри анатомії людини.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Бурих Михайло Прокопович, Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії;
доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Козлов Володимир Олексійович, Дніпропетровська державна медична академія, завідувач кафедри анатомії людини.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, м. Київ.
Захист відбудеться “28” жовтня 2004 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .600.03 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, пр. Правди, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, .
Автореферат розісланий “27” вересня 2004 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Самохвалов В.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Морфологічні особливості перебігу раневого процесу залежать від багатьох факторів, що впливають на якість та терміни загоювання (Переверзев А.С. и соавт., 1997; Шляпников М.Е., 1997). Одним з провідних факторів є шовні матеріали, специфічний вплив яких на процеси репаративної регенерації тканин матки та її придатків вивчений недостатньо.
Розвиток оперативної гінекології і хірургії нерозривно пов’язаний з пошуком нових шовних матеріалів, які сприяють кращому з’єднанню і загоюванню пошкоджених тканин, активізують процеси репаративної регенерації, володіють гемостатичними і протизапальними властивостями (Куздак К. та співат., 1995). Незважаючи на наявність таких методів з’єднання тканин, як лазерна “зварка”, аргонова променева коагуляція, хірургічні скобки, безшовні компресійні методи, використання хірургічних шовних матеріалів залишається найбільш розповсюдженим методом з’єднання тканин (Meddings. еt al., 1992; Егиев В.Н., 1998). На даний час існує більше 50 видів шовних матеріалів, але найбільш широкого застосування при операціях на органах малого тазу набув кетгут, який вже став традиційним (Белоконев В.И. та співавт., 1996; Кулаков В.И. и соавт., 1996). Недоліки цього шовного матеріалу загальновідомі. Він викликає запально-некротичні зміни в зашитих тканинах з наступним утворенням грубого сполучнотканинного рубця, являючись чужорідним білком, призводить до сенсибілізації і алергізації організму, порівняно мало міцний і швидко розсмоктується, знижує морфофункціональний ресурс оперованих органів (Переверзев А.С. и соавт., 1997; Шляпников М.Е., 1997).
Великі надії в пошуках “ідеального” шовного матеріалу подала поява на світовому ринку в 1968 році першого синтетичного шовного матеріалу, що розсмоктується – дексону, а потім (у 1972 році), його аналогу – вікрилу. Дексон і вікрил разом із багатьма позитивними властивостями мають низку серйозних недоліків. Одним із них являється поліфіламентність, що створює ефект “гніту” і небезпеку інфікування рани (Скрипников Н.С. и соавт., 1997).
Запропоновані клейові сполучення тканин з механічної точки зору не міцні. Діючі на клейову плівку фізико-хімічні сили, розподілені нерівномірно, що створює передумови для розвитку неповноцінності рубця, передчасної фрагментації і зменшення його міцності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ раневого процесу В ОПЕРОВАНИХ МАТЦІ ТА ЇЇ ПРИДАТКАХ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ШОВНОГО МАТЕРІАЛУ БІОФІЛУ (анатомо-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок