Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУШІННЯ ГЛИНИ У НЕРУХОМОМУ ШАРІ

СУШІННЯ ГЛИНИ У НЕРУХОМОМУ ШАРІ

Назва:
СУШІННЯ ГЛИНИ У НЕРУХОМОМУ ШАРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,86 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
РИМАР Тетяна Іванівна
УДК 66.047.45
СУШІННЯ ГЛИНИ У НЕРУХОМОМУ ШАРІ
05.17.08 – процеси й обладнання хімічної технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті „Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Ханик Ярослав Миколайович
завідувач кафедри хімічної інженерії,
Національний університет „Львівська політехніка”,
м. Львів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Марценюк Олександр Степанович
професор кафедри „Процеси і апарати харчових виробництв та технології консервування”,
Національний університет харчових технологій, м. Київ
кандидат технічних наук, доцент
Лабай Володимир Йосифович
доцент кафедри „Теплогазопостачання та вентиляції”,
Національний університет „Львівська політехніка”,
м. Львів
Захист відбудеться „14” квітня 2008 р. о 12 00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.09 при Національному університеті „Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів – 13, пл. Св. Юра, 9, корпус 9, ауд. 214.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів – 13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий «11» березня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент Атаманюк В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Стрімкий розвиток галузей промисловості будівельних матеріалів вимагає реконструкцію технічної бази, подальше впровадження енергозберігаючих технологічних процесів і виробів покращеної якості. Одним із енергоємних процесів у цій галузі є сушіння, що характеризується низьким коефіцієнтом використання теплової енергії.
Керамічні матеріали, одержані із глиняних мас, володіють високою довговічністю, простотою виготовлення, і тому займають одне з перших місць серед інших будівельних матеріалів. Їх піддають сушінню та випалюванню, на що витрачається величезна кількість енергії. Частка енергозатрат на сушіння перевищує 20від всіх затрат палива і електроенергії.
Забезпечення України первинними енергоносіями власного видобування не перевищує 37 – 39 %, які внаслідок застарілих технологій і значного фізичного зношування обладнання використовуються неефективно. Надзвичайно важливим є завдання комплексного й раціонального використання сировини, тобто впровадження безвідходних технологічних процесів, що має першочергове екологічне значення та забезпечує охорону навколишнього природного середовища. Обсяг промислових відходів з кожним роком зростає. Відомо, що тільки в атмосферу нашої планети щорічно викидається майже 1 млрд. т різних речовин. В зв'язку з проблемами забезпечення країни енергоносіями та економного їх використання, розроблення енергозберігаючих технологій є вкрай необхідним практично для всіх галузей промисловості.
Тому питання інтенсифікації процесу з метою впровадження енергозберігаючих технологічних процесів, зниження затрат на сушіння, а також створення компактних високопродуктивних агрегатів для зневоднення різноманітних матеріалів, є актуальною науково-технічною задачею і потребує свого вирішення. Вирішенню цих завдань присвячена дисертаційна робота, тема якої з урахуванням переліченого є актуальною і доцільною для галузей промисловості будівельних матеріалів.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом науково-дослідної роботи кафедри хімічної інженерії Національного університету „Львівська політехніка” з проблем „Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології” відповідно до науково-технічної програми Міністерства освіти і науки України (№ держ. реєстрації 0194U029586).
Мета і задачі дослідження. Вивчення закономірностей сушіння дисперсних колоїдних капілярно-пористих матеріалів, на прикладі глини, та шляхів його інтенсифікації, а саме: зменшення питомих енергетичних затрат на процес, підвищення якості одержаного матеріалу та зменшення антропогенного впливу на довкілля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СУШІННЯ ГЛИНИ У НЕРУХОМОМУ ШАРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок