Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Символіка двоїчності в партіях оперних співачок-травесті

Символіка двоїчності в партіях оперних співачок-травесті

Назва:
Символіка двоїчності в партіях оперних співачок-травесті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,73 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівська національна музична академія
ім. М.В. Лисенка
Хань Сяоянь
УДК 78.07.02
Символіка двоїчності в партіях оперних співачок-травесті
спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі сучасної музики і музичної культурології Одеської державної музичної академії ім. А.В. Нежданової Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор,
Маркова Олена Миколаївна,
Одеська державна музична академія
ім. А.В. Нежданової,
завідувач кафедрою сучасної музики і
музичної культурології (м.Одеса)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
член-кореспондент НАН України
Терещенко Алла Констянтинівна,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та
етнології ім. М.Т. Рильського,
провідний науковий співробітник
відділу музикознавства (м.Київ)
кандидат мистецтвознавства, доцент,
Морозевич Ніна Василівна,
Одеська державна музична академія
ім. А.В. Нежданової,
доцент кафедри народних академічних
інструментів (м.Одеса)
Захист відбудеться «22» травня 2008 року о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.869.01 Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка за адресою: м. Львів, вул. О.Нижанківського, 5.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка.
Автореферат розісланий “19” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент Катрич О.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сьогоденна запотребованість теми дослідження визначається тим, що філософські погляди К. Юнга, А. Ейнштейна, Т. Лірі відокремили епоху Раціо і класичної філософії 17 – 19 ст. від систематизацій позалогічного порядку, прийнятих у 20 ст.: накреслилася проблема феноменологічного підходу і нових шляхів дослідження міфів і художнього світу у ракурсі бачення в них „логічно неможливого”. Художнім виявом цих переорієнтацій став музичний театр, що синтезував архаїку і напрацювання класичного періоду мистецтва, поєднавши регінально-ментальні автономії художньої сфери і універсалізм Старовини, коли високі досягнення постпіфагорійської Греції багато в чому усвідомлювалися як запозичення зі Сходу.
Психологічний феномен “здивування” А. Ейнштейн оголосив головним інструментом філософського пізнання 20 століття, підкре-сливши, що найпрекрасніше, що випадає на нашу долю, - це таємничне і, що саме таємниця лежить в основі того відчуття, яке передує мистецькому акту і науковому відкриттю. Афект „здивування” визначав багато що у класиці співу 17-19 ст., аж до техніки вокалу у французькій школі. У вокальній педагогіці Франції XX століття Р. Дюгамель стверджує, що тільки виховання “емоційного тембру”, здатного передати зміну настроїв і відчуттів, може бути основою сучасного співу. А Р. Фюрер акцентував важливість роботи над мімікою; залежно від виразу обличчя, що відповідає трьом відчуттям (здивування, печаль, радість), звук набуває відповідного “забарвлення”.
Отже “таємниця” вокальної методики термінологічно співвідно-ситься з методом наукового відкриття, вимальовується метод філософії, що зростає з названого “відчуття таємниці”, визначуваною містеріальною акцією таємності. Народження “теософії” напередодні 20 ст. склало логічне продовження романтичного інтересу до “пантеїзму” Я. Беме. Подібно до цього, поширюється вплив вчення Лао-цзи, символічний варіант якого заявив ще в ІІІ ст. до н. е. Шуньцзи. Логічно збудоване знання щодо непізнаного (або такого, що не підлягає повноті пізнання) предмету вивчають зокрема у „символічній філософії”, тоді як в мистецтві Європи 20 в. художні досягнення у втіленні “життєвої переконливості”вираження поєднуються із засадами “умовного-символічного”, багато в чому визначеного традицією театру Сходу.
Зв'язок дослідження з науковими програмами, планами темами. Дисертація виконувалася на кафедрі сучасної музики і музичної культурології і відповідає темі № 8 “Сучасна музика в системі міжпредметних зв'язків гуманітарних дисциплін” перспективного тематичного плану наукової роботи Одеської державної музичної академії ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Символіка двоїчності в партіях оперних співачок-травесті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок