Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОНТОЛОГІЧНИЙ ЗМІСТ КОНЦЕПТУ “ЕНЕРГЕЙНІСТЬ МОВИ”

ОНТОЛОГІЧНИЙ ЗМІСТ КОНЦЕПТУ “ЕНЕРГЕЙНІСТЬ МОВИ”

Назва:
ОНТОЛОГІЧНИЙ ЗМІСТ КОНЦЕПТУ “ЕНЕРГЕЙНІСТЬ МОВИ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,25 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Зайцева Світлана Леонідівна
УДК 111.11:811
ОНТОЛОГІЧНИЙ ЗМІСТ КОНЦЕПТУ “ЕНЕРГЕЙНІСТЬ МОВИ”
Спеціальність 09.00.01 – онтологія, гносеологія, феноменологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії філософського факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Дем’янов Володимир Олександрович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Парахонський Борис Олександрович,
Національний інститут проблем
міжнародної безпеки
Ради національної безпеки і охорони,
завідувач відділу глобальної безпеки та
європейської інтеграції;
кандидат філософських наук, доцент
Солодка Олена Олександрівна,
Київський національний лінгвістичний
університет,
доцент кафедри філософії.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “23” січня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий “22” грудня 2005р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. В. Караульна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розробка теми енергейного виміру мови має принаймні два основних аспекта, що визначають її актуальність. Перший пов’язаний з процесом глобалізації та інформатизації суспільства і посилюється тим, що розроблена у межах аналітичних концепцій дескриптивна теорія мови не здатна пояснити феномену дієвого впливу “слова” (в сенсі будь-якого знаку, символу тощо) на сучасну соціокультурну реальність. Дескриптивізм аналітичного підходу необгрунтовано використовує модель мови науки, яка має обмежену сферу існування в якості загальної моделі дослідження мови, оскільки ототожнює мову науки з природними мовами.
Усталений аналітичний підхід до мови на засадах дескриптивізму використовує модель мови науки. Цим суттєво обмежується розуміння мови саме як онтологічного феномену. На відміну від штучної мови, яка конституюється поняттям, а тому і неодмінно ототожнює дійсність з її понятійною моделлю, природна мова існує через слово, щодо якого поняття постає не феноменом, а епіфеноменом. Сучасний потяг до онтології як мета-антропології спонукає до дослідження питань онтології мови на основі дискурсу енергії, який є перспективним напрямком розгортання зазначеної проблематики.
Другий аспект актуальності дослідження в галузі онтологічної проблематики мови полягає в необхідності розробки і поглиблення методологічної бази енергейного типу дискурсу. Справа в тому, що на даний час немає остаточно сформованої філософської системи понять для такого дослідження. Цьому є декілька причин, теологічних та історичних. Це й елімінація арістотелівського розуміння концепту енергії та перетворення його на латинське actus, і безперечне домінування у філософській думці есенційного типу дискурсу, що опирався на теологію католицизму, і трагічне падіння Візантійської імперії з подальшим тривалим занепадом філософського розвитку східної гілки християнства.
Крім того, треба вказати (як на одну з причин), що розквіт онтологічних теорій мови, що відбувся на межі ХІХ-ХХ сторіч в російській релігійно-філософській думці (С. М. Булгаков, П. О. Флоренський, В. Ф. Ерн, М. О. Лоський. О. Ф. Лосєв та ін.), був припинений в силу історичних причин (революція 1917р.). В наш час можна спостерігати ренесанс православної течії ісихазму, а відтак – і грунтованої на ній енергейної традиції філософування.
В зв’язку з цією обставиною видається доцільним розробка і аналіз головних понять енергейного дискурсу з метою їх застосування до вирішення питань онтології мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОНТОЛОГІЧНИЙ ЗМІСТ КОНЦЕПТУ “ЕНЕРГЕЙНІСТЬ МОВИ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок