Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГРАМИ ТРЕНУВАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ В АТЛЕТИЗМІ, ЩО ПОБУДОВАНІ ЗАЛЕЖНО ВІД ІНДИВІДУАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МЯЗОВОЇ МАСИ СПОРТСМЕНІВ

ПРОГРАМИ ТРЕНУВАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ В АТЛЕТИЗМІ, ЩО ПОБУДОВАНІ ЗАЛЕЖНО ВІД ІНДИВІДУАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МЯЗОВОЇ МАСИ СПОРТСМЕНІВ

Назва:
ПРОГРАМИ ТРЕНУВАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ В АТЛЕТИЗМІ, ЩО ПОБУДОВАНІ ЗАЛЕЖНО ВІД ІНДИВІДУАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МЯЗОВОЇ МАСИ СПОРТСМЕНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,86 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ
ЧЕРНОЗУБ АНДРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК: 796.894.015.2
ПРОГРАМИ ТРЕНУВАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ В АТЛЕТИЗМІ,
ЩО ПОБУДОВАНІ ЗАЛЕЖНО ВІД ІНДИВІДУАЛЬНИХ
ВЛАСТИВОСТЕЙ МЯЗОВОЇ МАСИ СПОРТСМЕНІВ
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Миколаївському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України, м. Миколаїв.
Науковий керівник:
кандидат педагогічних наук, доцент Олешко Валентин Григорович, Національний університет фізичного виховання і спорту України, доцент кафедри силових видів спорту і фехтування.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Ященко Алла Григорівна, Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, головний науковий співробітник лабораторії діагностики функціонального стану спортсменів;
кандидат педагогічних наук, доцент Щербина Юрій Володимирович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, доцент кафедри фізичного виховання і здоров'я.
Провідна установа – Львівський державний інститут фізичної культури, кафедра атлетичних видів спорту, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Львів.
Захист відбудеться "21" лютого 2003 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.856.01 Державного науково-дослідного інституту фізичної культури і спорту України (03680, Київ–150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ–150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий “ 20“ січня 2003 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
кандидат педагогічних наук,
професор Ю.М.Шкребтій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Розвиток атлетизму, як чинника, що впливає на фізичне оздоровлення молоді, набуває в наш час великого значення як в Україні, так і в інших державах. Разом із цим, атлетизм стає популярним не тільки серед молоді, але й людей середнього і похилого віку, оскільки він сприяє не лише збільшенню м'язової маси, а й покращенню роботи серцево-судинної, нервової та інших систем організму спортсменів. Ефективність тренувального процесу спортсменів, які займаються атлетизмом, залежить від індивідуальних темпів зростання м'язової маси, оптимального дозування тренувальних навантажень, організованого відпочинку та раціонального харчування. Тільки за рахунок раціонального поєднання в одну систему всіх цих чинників можна досягти високих спортивних результатів.
У тренувальному процесі спортсменів, які займаються атлетизмом, головна увага науковців та тренерів-практиків приділяється розробленню базових тренувальних програм, що мають комплексне спрямування. Водночас питання побудови тренувальних програм з урахуванням індивідуальних темпів зростання м'язової маси спортсменів залишилися поза увагою фахівців. Низка авторів (Ю.Хартман, Х.Тюннеман, 1988; А.М.Лапутін, 1990; Д. Уайдер, 1991; Ф.Хатфілд, 1984, 1998; В.Г.Олешко, 1999 та ін.) доводить, що від особливостей будови м'язів (переваги певних типів рухомих одиниць) залежать темпи зростання м'язової маси.
Огляд літературних джерел (P.Tesch, 1984; J.Wilmor, D.Costill, 1994, 1997 та ін.) показав, що багато фахівців займалися вивченням особливостей рекрутування певних типів рухомих одиниць спортсменів під впливом відповідних тренувальних навантажень та врахуванням отриманих даних під час побудови раціональних програм тренувальних занять в різних видах спорту. В атлетизмі також були спроби дослідити взаємозв'язок між показниками тренувальних програм та індивідуальними темпами зростання м'язової маси спортсменів (А.М.Воробйов, 1989; Д.Уайдер, 1994; І.В.Бельский, 1994; Ф. Хатфілд, 1998 та ін.).
Водночас, аналіз літератури показує, що в працях, наведених вище фахівців, недостатньо вирішено проблему взаємозв'язку між показниками тренувальних програм та індивідуальними властивостями м'язової тканини спортсменів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОГРАМИ ТРЕНУВАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ В АТЛЕТИЗМІ, ЩО ПОБУДОВАНІ ЗАЛЕЖНО ВІД ІНДИВІДУАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МЯЗОВОЇ МАСИ СПОРТСМЕНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок