Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГУМАНІТАРНА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ ДОНБАСУ В ПЕРІОД НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (1921 – 1928 РР.)

ГУМАНІТАРНА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ ДОНБАСУ В ПЕРІОД НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (1921 – 1928 РР.)

Назва:
ГУМАНІТАРНА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ ДОНБАСУ В ПЕРІОД НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (1921 – 1928 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,63 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
АНПІЛОГОВА Тетяна Юріївна
УДК 94 (477.6) “1921/1928”
ГУМАНІТАРНА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ ДОНБАСУ В ПЕРІОД НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (1921 – 1928 РР.)
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат історичних наук, професор
Климов Анатолій Олексійович,
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: |
доктор історичних наук, професор
Сергієнко Юрій Григорович,
Східноукраїнський національний
університет імені Володимира Даля,
професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Атоян Ольга Миколаївна,
Луганський державний університет
внутрішніх справ,
професор кафедри теорії та історії
держави та права
Провідна установа: | Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна,
кафедра історії України
Захист відбудеться “25” січня 2007 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, вул. Ватутіна 1, корп. 8, ауд. 309.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ, вул. Ватутіна 1, корп. 8, ауд. 309).
Автореферат розісланий “24” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
І.В. Довжук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасний період розвитку українського суспільства, як і в будь-який переломний момент, перед громадськістю України гостро постала проблема духовного розвитку нації. Її розв’язання залежить переважно від позиції та діяльності української інтелігенції, яка як інтелектуальна еліта держави повинна бути генератором і суспільним транслятором культурних і духовних цінностей. Однак інтелігенція України сьогодні певною мірою не здатна виконувати цю роль, оскільки принципово відрізняється за функціональними особливостями та морально-етичними якостями від своєї дорадянської попередниці. Причиною цих серйозних трансформацій стала цілеспрямована політика радянської влади щодо формування нової інтелектуальної верстви, розпочата в 20-і роки ХХ ст. Дослідження механізмів цієї політики й засобів, що спричинили деформації в ментальній сфері української інтелігенції, дасть можливість відродити її колишній соціальний статус і ті високі духовні якості, яких їй сьогодні бракує. Окрім того, досвід, який отримав радянський уряд, здійснюючи штучне формування пролетарської інтелігенції, може бути корисним для налагодження конструктивних взаємин між окремими верствами в соціальній структурі українського суспільства й пошуку інтелігенцією свого місця в ній. Тому видається вкрай потрібним для здійснення розумної соціальної політики проаналізувати засоби розв’язання цієї проблеми радянською владою протягом 20-х років ХХ ст.
Окрім того, у зв’язку з розвитком в останні роки історичної регіоналістики актуальності темі дослідження додає її регіональний характер. Соціокультурні й соціально-економічні особливості колишньої Донецької губернії, висвітлені в роботі, надають можливість визначити важливе значення Донбасу в житті України 20-х років і провести паралель між його колишнім і сьогоднішнім територіальним статусом.
Актуальність теми дослідження обумовлена не лише сучасними потребами українського суспільства, але й теоретично-пізнавальними потребами української історичної науки. Недостатня наукова розробка в історичній науці проблем гуманітарної інтелігенції Донбасу 20-х років обумовила необхідність вивчення цієї теми, що дозволить скласти більш повне уявлення про політичні, соціокультурні, економічні процеси, які відбувались в Україні в досліджуваний період.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГУМАНІТАРНА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ ДОНБАСУ В ПЕРІОД НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (1921 – 1928 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок