Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ АДАПТАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВИХ УМОВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ АДАПТАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВИХ УМОВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ АДАПТАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВИХ УМОВ ГОСПОДАРЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,34 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА“
ГРИБИК ІГОР ІВАНОВИЧ
УДК 658.29
УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ АДАПТАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВИХ УМОВ ГОСПОДАРЮВАННЯ
Спеціальність: 08.06.01 – Економіка, організація
і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту організацій Національного університету “Львівська політехніка“ Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Петрович Йосиф Михайлович, Національний університет “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти – | доктор економічних наук, професор
Бойко Євген Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, зав. відділом прогнозування і моделювання розвитку регіонів, м. Львів;
кандидат економічних наук, доцент
Алєксєєв Сергій Борисович,
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського, декан заочного відділення
Провідна установа – | Хмельницький національний університет, кафедра економіки підприємства і підприємництва, м. Хмельницький
Захист відбудеться "26" грудня 2005 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.03 у Національному університеті “Львівська політехніка“ за адресою: 79013, м. Львів, вул. С.Бандери, 12, 4 корпус, ауд 209-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка“ за адресою: 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “24“ листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.е.н., професор Алєксєєв І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблеми управління процесами адаптації підприємств України до ринкових умов господарювання пов'язані як з інтенсифікацією динаміки розвитку глобалізаційних економічних процесів, так і з особливостями трансформації адміністративно-командної системи, невизначеністю і непрозорістю зміни відносин власності, надмірною лібералізацією ринкових зовнішньоекономічних стосунків в умовах застарілих технології і продукції, відсутності досвіду децентралізованого управління, нерозвиненістю організаційно-економічного механізму регулювання взаємодії учасників соціально-економічних процесів. Сукупність впливу названих факторів призвела до значного падіння обсягів виробництва, зниження рівня життя більшості населення та негативних явищ у формуванні внутрішнього середовища підприємств.
З іншого боку, необхідність реалізації інноваційної моделі розвитку економіки України за умови обмежених інвестиційних ресурсів, наявність застарілих засобів виробництва, непропорційної промислової та соціально-побутової інфраструктури, не сформованість корпоративних відносин та недосконале державне регулювання економіки значно ускладнюють процес управління підприємствами, знижують їх можливості пристосування до змін зовнішнього середовища .
Наявність зазначених обставин та недостатність забезпечення підприємств трудовими ресурсами потрібної якості, що обумовлено значною міграцією найкваліфікованіших і найактивніших працівників, стали значною перепоною на шляху вирішення завдань адаптації підприємств до змін ринкового середовища, та обумовлюють необхідність удосконалення управ
ління цими процесами з метою протистояння негативним впливам на їх діяльність і кращого використання нових можливостей, що з'являються внаслідок цих змін. Своєчасна реакція на зміни зовнішнього оточення: можливості, які вони приносять і негаразди, якими загрожують, стають вирішальним фактором забезпечення успіху підприємств на ринку та підвищення їх конкурентоспроможності. Тому особливого значення для вітчизняних підприємств набуває активне управління процесами їх адаптації до змін зовнішнього середовища, удосконалення методів, прийомів, регламентів підвищення ефективності взаємодії всіх його елементів в сучасних умовах господарювання.
Проблеми адаптації підприємств до ринку розглядаються у роботах
І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ АДАПТАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВИХ УМОВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок