Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ З УМОВНО ЗАСУДЖЕНИМИ НЕПОВНОЛІТНІМИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ З УМОВНО ЗАСУДЖЕНИМИ НЕПОВНОЛІТНІМИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ З УМОВНО ЗАСУДЖЕНИМИ НЕПОВНОЛІТНІМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,50 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тернопільський державний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
Парфанович Іванна Іванівна
УДК 371.343.224.1
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ З УМОВНО ЗАСУДЖЕНИМИ НЕПОВНОЛІТНІМИ
13.00.07 — теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічний наук, професор
ФІЦУЛА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ,
Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, професор кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: дійсний член АПН України, доктор педагогічних наук, професор СИНЬОВ ВІКТОР МИКОЛАЙОВИЧ,
Київський інститут внутрішніх справ при НАВС України,
завідувач кафедри права і соціальної педагогіки;

кандидат педагогічних наук, в. о. доцента
ВІВЧАР ПАВЛО ВАСИЛЬОВИЧ,
Чортківський інститут підприємництва і бізнесу, завідувач кафедри суспільних наук.

Провідна установа: Волинський державний університет імені Лесі Українки,Міністерство освіти і науки України,
кафедра соціальної педагогіки, м. Луцьк.
Захист відбудеться 24 травня 2002 року о 9 іє годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.01. у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса ., зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса .
Автореферат розіслано 24 квітня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та ступінь дослідженості проблеми. Становлення Украї-ни як самостійної і незалежної держави супроводжується такими негативними явищами в економічній, соціальній та духовній сферах, як соціальна дезадапта-ція, занепад духовності, девальвація моральних цінностей, які становлять зміст орієнтації індивіда в житті.
Особливу тривогу викликає напружена криміногенна обстановка серед неповнолітніх. Кількість неповнолітніх, які скоїли злочини, становила: у 1990 р. – 12659 осіб, у 1995 р. – 16745 осіб, у 1998 р. – 18156 осіб, у 1999 р. – 17652 осіб, у 2000 р. – 20231 осіб.
У судовій практиці України до частини неповнолітніх за скоєні ними злочи-ни застосовується звільнення від відбування покарання з випробуванням. Їх частка серед загального числа засуджених неповнолітніх становить понад 65%.
Широке застосування стосовно засуджених неповнолітніх практики пока-рання з випробуванням засвідчує, що каральна політика в нашій країні за остан-ні роки змінюється в бік її гуманізації. Однак, немає розвинутої системи ре-соціалізації й контролю за місцем проживання. При її відсутності гуманна каральна політика стає слабкою ланкою профілактичної діяльності, що спричи-нює зростання повторної (рецидивної) злочинності серед цієї категорії неповнолітніх.
Актуальність досліджуваної проблеми зумовлена тим, що: по-перше, після засудження неповнолітній не змінює середовища, в якому проживає і виховується, перебуває під впливом соціальних факторів, без урахування впливу яких неможлива правильна організація його перевиховання; по-друге, виховання правопорушників даної категорії повинні здійснювати органи у справах неповнолітніх, педагогічні й трудові колективи, сім’я, що може бути успішним за умови єдності їх зусиль, тісної взаємодії у виховному процесі; по-третє, виховання неповнолітніх, засуджених за скоєні злочини до мір покарання, не пов’язаних з позбавленням волі, передбачає удосконалення змісту і методики їх виховання в зазначених умовах.
Все це вимагає пошуку нових підходів до організації профілактичної роботи з неповнолітніми правопорушниками, покращення профілактичних заходів не тільки правового, а й психолого-педагогічного та організаційного характеру, формування навколо правопорушників атмосфери недопущення скоєння повторного злочину та нетерпимого ставлення до правопорушень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ З УМОВНО ЗАСУДЖЕНИМИ НЕПОВНОЛІТНІМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок