Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МИСЛЕННЄВОЇ СТРАТЕГІЇ АНАЛОГІЗУВАННЯ В УЧНІВ 6-8 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ

ФОРМУВАННЯ МИСЛЕННЄВОЇ СТРАТЕГІЇ АНАЛОГІЗУВАННЯ В УЧНІВ 6-8 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МИСЛЕННЄВОЇ СТРАТЕГІЇ АНАЛОГІЗУВАННЯ В УЧНІВ 6-8 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,85 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.Драгоманова
БЕДЛІНСЬКИЙ ОЛЕКСІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 159.9 : 37.015.3 : 372.891.12
 
ФОРМУВАННЯ МИСЛЕННЄВОЇ СТРАТЕГІЇ АНАЛОГІЗУВАННЯ
В УЧНІВ 6-8 КЛАСІВ
У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі психології Інституту філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – дійсний член АПН України,
доктор психологічних наук, професор
Моляко Валентин Олексійович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України,
завідувач лабораторії психології творчості.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, доцент
Чернобровкін Володимир Миколайович,
Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри психології
кандидат психологічних наук, доцент
Коробка Лариса Миколаївна,
Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти,
завідувач кафедри психології.
Захист відбудеться 26 червня 2008 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.10 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова за адресою: 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова за адресою: 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 21 травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Долинська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розвиток творчого мислення учня – одне з найважливіших завдань сучасної школи. Одним із шляхів його розв’язання може бути активне впровадження окремих методів стимулювання творчої діяльності учнів у процесі вивчення конкретного предмета або спецкурсу на матеріалі цього предмета. Особливо актуальним це питання є для сільської школи, де практично неможливо організувати якісне поглиблене вивчення окремих предметів, а тому, на нашу думку, більш доцільно спрямувати частину наявних ресурсів (години шкільного компоненту) на формування творчих мисленнєвих стратегій. Це зумовлює актуальність дослідження проблеми розвитку творчого мислення учня під час вивчення кожного конкретного шкільного предмета. Цілеспрямоване формування мисленнєвих стратегій на матеріалі будь-якого шкільного предмета – чи не єдиний шлях вирівнювання катастрофічної різниці між міською і сільською освітою, яка поглиблюється з кожним роком. Починати формування творчих мисленнєвих стратегій потрібно з базової стратегії, якою є мисленнєва стратегія аналогізування.
Ґрунтовні дослідження методів аналогії, проведені Г.Я.Бушем, І.П.Мамикіним, А.І.Уйомовим, психологічні дослідження творчості в руслі системно-стратегіальної концепції В.О.Моляко, які проводили А.Б.Коваленко, Л.М.Коробка, В.С.Лозниця, Л.А.Мойсеєнко, С.М.Симоненко, В.М.Чернобровкін та ін., є підґрунтям для формування стратегії аналогізування у підлітків. Але ці дослідження спрямовані в основному на технічну, мовленнєву або художню творчість. Є окремі дослідження з виявлення особливостей використання методів аналогії під час викладання шкільних предметів. Так, зокрема, дослідженням процесів розвитку мислення під час вивчення географії займалися В.Дорн, В.А.Єрмолаєва, Є.М.Кабанова-Мєллєр, Г.А.Понурова, Н.В.Шулдик та ін. Географія – один із найбільш вдалих предметів для дослідження формування стратегії аналогізування, оскільки має специфічні властивості як наука і як шкільний предмет. Географія, як суспільно-природнича просторова наука про макросвіт, доступна для якісного вивчення усім учням ЗОШ. Специфічність географії як шкільного предмета в тому, що загальна географія вивчається в 6-му класі, в той час як загальна біологія, хімія вивчаються у 10-11 класах. Загальна географія спирається не лише на власні закони, а й на закони фізики, хімії, які учні ще не вчили.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МИСЛЕННЄВОЇ СТРАТЕГІЇ АНАЛОГІЗУВАННЯ В УЧНІВ 6-8 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок