Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОПОГРАФО-АНАТОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АРТЕРІЙ МАТКИ ТА ЇХ АНАСТОМОЗІВ У ПІЗНЬОМУ ПРЕ - ТА ПОСТНАТАЛЬНОМУ ОНТОГЕНЕЗІ

ТОПОГРАФО-АНАТОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АРТЕРІЙ МАТКИ ТА ЇХ АНАСТОМОЗІВ У ПІЗНЬОМУ ПРЕ - ТА ПОСТНАТАЛЬНОМУ ОНТОГЕНЕЗІ

Назва:
ТОПОГРАФО-АНАТОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АРТЕРІЙ МАТКИ ТА ЇХ АНАСТОМОЗІВ У ПІЗНЬОМУ ПРЕ - ТА ПОСТНАТАЛЬНОМУ ОНТОГЕНЕЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,67 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Козлов Сергій Володимирович
УДК 611.137.3 – 089.843:577.95
ТОПОГРАФО-АНАТОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АРТЕРІЙ МАТКИ ТА ЇХ АНАСТОМОЗІВ У ПІЗНЬОМУ ПРЕ - ТА ПОСТНАТАЛЬНОМУ
ОНТОГЕНЕЗІ
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, заслужений
працівник народної освіти України
Топка Ельвіра Григорівна, Дніпропетровська державна
медична академія, завідувач кафедри оперативної хірургії
та топографічної анатомії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Бурих Михайло Прокопович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії;
доктор медичних наук, професор Волошин Микола Анатолійович, Запорізький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри нормальної анатомії.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України (м. Київ), кафедра оперативної хірургії та топографічної анатомії.
Захист відбудеться “27” лютого 2003 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.600.03 у Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Правди, 12).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, пр.Леніна, 4).
Автореферат розісланий “ 21 ” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Терещенко А.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За матеріалами IV-го Форуму “Мать и дитя” та I-го з’їзду акушерів-гінекологів та неонатологів (21-25 жовтня 2002 р., Москва) в структурі материнської смертності маткові кровотечі вже не один десяток років посідають перше місце як в Україні, так і в більшості країн світу. Так, за даними ІІІ-ї науково-практичної конференції Асоціації акушерів-гінекологів України частота пологів, ускладнених матковими кровотечами в 1998 році, склала 4,5 відсотка. Зрозуміло, у рішенні проблеми маткових кровотеч на сьогоднішній момент, звичайно, досягнуті значні результати, розроблені чіткі алгоритми надання невідкладної допомоги при маткових кровотечах (AbdRabbo S.A., 1994; О'Lеаrу J.A., 1995; Демидов Б.С., 1996; Ferguson J.E. et al., 2000; Pelage J.P. et al., 2000). Як відомо, в патогенезі маткових кровотеч лежать не тільки особливості будови судинного русла матки, джерел відходження головних стовбурів, велика кількість варіантів їх розгалуження, але й гістоструктурні та біофізичні властивості стінки матки, соматотипічні особливості жінки. У ряді випадків в боротьбі з кровотечами лікарі змушені видаляти матку у молодих жінок.
Успіхи сучасної клінічної медицини неможливі без досягнень комплексу морфологічних наук. В сьогоденні практичної медицини все більше зростає роль фундаментальних досліджень, зокрема, вивчення клінічної анатомії внутрішніх статевих органів (Бурих М.П., 1998). Рівень сучасних діагностичних методів дослідження в акушерстві та гінекології потребує вичерпного знання анатомо-фізіологічних особливостей матки та яєчників (Волошин М.А., 1999; Мерецкий В.М., Федонюк Я.И., 2002).
Серед літературних джерел представлена досить різноманітна кількість робіт, присвячених вивченню судин, які беруть участь у кровопостачанні внутрішніх статевих органів жінки, зокрема, - матки (Чернокульский С.Т. и Чернышенко Л.В., 1993; Санькова И.В., 1990, 1996; Worthington-Kirsch R.L., 2000; Ахтемійчук Ю.Т. та Сорохан В.Д., 2002). Однак, проаналізувавши значний обсяг морфологічної літератури, дослідження кровоносного русла матки зводилися, в основному, до опису його зовнішньої форми, ангіоархітектоніки, топографії судин, а також якості кровопостачання, і ґрунтувалися лише на суб'єктивному погляді автора. У результаті цього складається враження про численні суперечливі й різнобічні погляди на питання кровопостачання матки, що обумовлені індивідуальними особливостями варіантів розгалуження судин матки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТОПОГРАФО-АНАТОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АРТЕРІЙ МАТКИ ТА ЇХ АНАСТОМОЗІВ У ПІЗНЬОМУ ПРЕ - ТА ПОСТНАТАЛЬНОМУ ОНТОГЕНЕЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок