Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІРМЕНСЬКА АПОСТОЛЬСЬКА ЦЕРКВА ЯК СПЕЦИФІЧНИЙ ФЕНОМЕН ХРИСТИЯНСЬКОГО СВІТУ

ВІРМЕНСЬКА АПОСТОЛЬСЬКА ЦЕРКВА ЯК СПЕЦИФІЧНИЙ ФЕНОМЕН ХРИСТИЯНСЬКОГО СВІТУ

Назва:
ВІРМЕНСЬКА АПОСТОЛЬСЬКА ЦЕРКВА ЯК СПЕЦИФІЧНИЙ ФЕНОМЕН ХРИСТИЯНСЬКОГО СВІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,16 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
У вступі обгрунтовано актуальність теми дисертації і ступінь науков
ої


Національна Академія Наук України
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди
ГАЮК ІРИНА ЯКІВНА
На правах рукопису
УДК 21.15.61
Г.24
ВІРМЕНСЬКА АПОСТОЛЬСЬКА ЦЕРКВА ЯК
СПЕЦИФІЧНИЙ ФЕНОМЕН ХРИСТИЯНСЬКОГО СВІТУ
Спеціальність 09.00.11 -- релігієзнавство
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата філософських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана у Відділені релігієзнавства Інституту філософії
імені Г.С.Сковороди НАН України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Филипович Людмила Олександрівна
(Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України,
провідний науковий співробітник Відділення релігієзнавства
Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України)
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Мозговий Іван Павлович
(Українська Академія банківської справи, м.Суми.
Кафедра соціально-гуманітарних дисциплін, професор)
кандидат філософських наук, доцент
Головащенко Сергій Іванович
(Національний університет “Києво-Могилянська Академія”,
кафедрa філософії і релігієзнавства, доцент)
Провідна установа: Львівській Національний університет імені Івана Франка,
кафедра теорії та історії культури філософського факультету
Захист відбудеться “_7_____” лютого 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул.Трьохсвятительська, 4)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул.Трьохсвятительська, 4)
Автореферат розісланий “__4___” січня 2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Бучма О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Економічна та культурна діяльність вірмен в минулі віки залишили вагомий слід в історії України. Побут вірменської діаспори, її політичне, соціально-економічне та духовне життя є органічними складовими сьогодення національних меншин української держави. Одним із важливих факторів збереження національної самобутності вірмен в Україні був тісний зв’язок їхніх громад з Вірменською Церквою, яка своїм корінням сягає апостольських часів. Особливої актуальності ця тема набуває в наш час, коли вірмени всього світу відзначили 1700-річчя офіційного визнання християнства своєю державною релігією. Дослідження специфіки Вірменської Апостольської Церкви, її віровчення і культу допомагає більш глибшому розумінню процесів формування різних напрямків християнства. Досвід Вірменської Церкви у консолідації вірменського народу, формуванні національної самосвідомості важливий для українських національних Церков, які активно включені в процес національно-духовного відродження.
Сучасне з’ясування причин розколу 1054 р. і паралельного існування різних християнських Церков приводить до усвідомлення необхідності переходу людства з тисячолітньої, за словами Л.Швідлера, “Ери монологу”, що тривала “від-початку-донині”, у світанок нової “Ери діалогу”. Так, у 90-х рр. ХХ ст. вперше за 1500 років Православні Церкви і Давньосхідні (Нехалкедонські або Монофізитські) офіційно провели декілька сесій, на яких ними вироблено низку спільних Заяв у рамках екуменічного діалогу. Ці спільні засідання православних і нехалкедонітів окреслили реальні засади майбутнього їх зближення та об’єднання. Необхідність перегляду традиційних поглядів на причини виникнення різних течій у християнстві, зокрема монофізитства, та нової оцінки подій та рішень IV Вселенського собору є завданням не лише богословів, а й світських релігієзнавців. Участь останніх у вивченні цих питань набуває особливої ваги саме внаслідок конфесійної неупередженості дослідження, коли його висновки можуть стати важливим базовим чинником для подальшого розвитку міжцерковного діалогу.
Етноконфесійна своєрідність Вірменської Церкви стала одним із базових чинників самоідентифікації та розвитку і водночас запобіжним механізмом самозбереження вірменського народу як у складних політичних умовах своєї Батьківщини, так і за її межами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВІРМЕНСЬКА АПОСТОЛЬСЬКА ЦЕРКВА ЯК СПЕЦИФІЧНИЙ ФЕНОМЕН ХРИСТИЯНСЬКОГО СВІТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок