Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ МІЖОСОБИСТІСНОГО СПІЛКУВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ЇХ ПІДГОТОВЦІ ДО СІМЕЙНОГО ЖИТТЯ

ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ МІЖОСОБИСТІСНОГО СПІЛКУВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ЇХ ПІДГОТОВЦІ ДО СІМЕЙНОГО ЖИТТЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ МІЖОСОБИСТІСНОГО СПІЛКУВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ЇХ ПІДГОТОВЦІ ДО СІМЕЙНОГО ЖИТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,57 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
МАЧУСЬКА ІРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 371.4(048)
ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ МІЖОСОБИСТІСНОГО
СПІЛКУВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ЇХ ПІДГОТОВЦІ ДО СІМЕЙНОГО ЖИТТЯ
13.00.07 - теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Постовий Віктор Григорович,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії сімейного виховання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук
Лактіонова Галина Михайлівна,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, старший науковий співробітник відділу проблем виховання у професійно-технічних закладах;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Лавриченко Наталія Миколаївна,
Інститут педагогіки АПН України, старший науковий співробітник лабораторії порівняльної педагогіки.
 
Провідна установа: Запорізький державний університет ім. Т.Шевченка, кафедра управління і соціальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться 26 жовтня 2004 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, М.Київ, вул. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 25 вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема підготовки дітей і молоді до сімейного життя є досить важливою серед завдань виховання підростаючого покоління. Проте нинішня сім’я та загальноосвітня школа не забезпечують розвиток особистісних якостей майбутнього сім’янина. Традиційні зміст, форми і методи не сприяють виробленню у молоді системного бачення свого майбутнього сімейного життя, необхідних для цього якостей.
Проблеми спілкування як особливого виду діяльності особистості у підготовці учнівської молоді до сімейного життя, статевого та дошлюбного виховання знайшла своє відображення в дослідженнях Б.Ананьєва, Г.Андрєєва, О.Бодальова, Л.Буєва, М.Кагана, О.Киричука, В.Леві О.Леонтьєва, Б.Ломова, О.Мудрика, В.Мясищева, Б.Паригіна, М.Соковкіна та ін.
Висвітленню теоретичних основ статевого виховання учнів у навчально-виховному процесі загальноосвітньої школи та в умовах сім’ї присвятили свої роботи Т.Говорун, В.Кравець, Г.Дейнега, В.Доброва, Л.Добрович, В.Каган, В.Колбановський, А.Комарова, І.Петрищев, А.Петровський, Л.Слинько.
Аналіз моральних аспектів підготовки школярів до сімейного життя здійснили у своїх роботах З.Зайцева, В.Карпіков, Р.Лемехова, В.Пултавська, А.Сизанов, І.Трухін.
Проблеми застосування індивідуального підходу до старшокласників у підготовці майбутнього сім’янина стали предметом наукових досліджень В.Бизової, Н.Феоктистової, а засади диференційованого виховання юнаків і дівчат - Т.Абаєвої, Н.Новикової, І.Овчиннікова, Н.Пономаренко, І.Шалімової та ін.
Зміст, форми та методи формування міжстатевих стосунків у шкільному колективі знайшли відображення в роботах М.Боришевського, Б.Кіма, В.Поплужного; а особливості статеворольового самовизначення юнаків та дівчат - у дослідженнях В.Васютинського, В.Кравця, Ю.Тарнавського, Т.Титаренко, Т.Юферєвої.
Взаємодію школи та сім’ї у підготовці дітей різного віку до шлюбу вивчали Т.Алєксєєнко, О.Докукіна, В.Постовий, Д.Порфильєвська, Є.Сичова, О.Хромова; підготовки до виконання батьківських та материнських функцій - В.Бойко, О.Кононко, Г.Лактіонова, Т.Кравченко, Д.Луцик, Г.Чередниченко.
Аналіз психолого-педагогічних досліджень дає змогу констатувати, що проблема формування у старшокласників культури міжособистісного спілкування у їхній підготовці до сімейного життя є порівняно новою для вітчизняної педагогічної науки. Названі дослідження лише частково розкривають питання, пов’язані з підготовкою старшокласників до міжособистісного спілкування в сім’ї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ МІЖОСОБИСТІСНОГО СПІЛКУВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ЇХ ПІДГОТОВЦІ ДО СІМЕЙНОГО ЖИТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок