Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Метод багатовимірних аналогів як спосіб підвищення ефективності кількісної інтерпретації даних промислової геофізики

Метод багатовимірних аналогів як спосіб підвищення ефективності кількісної інтерпретації даних промислової геофізики

Назва:
Метод багатовимірних аналогів як спосіб підвищення ефективності кількісної інтерпретації даних промислової геофізики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,29 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЯКОВЕЦЬ КАТЕРИНА ЛЕОНІДІВНА
УДК 550.832:681.3
Метод багатовимірних аналогів як спосіб підвищення ефективності кількісної інтерпретації даних промислової геофізики
Спеціальність 04.00.05 – геологічна інформатика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2007


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник | доктор геологічних наук, професор
Жуков Микола Никанорович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри геофізики геологічного факультету
Офіційні опоненти: | доктор геологічних наук, професор
Федоришин Дмитро Дмитрович,
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри геофізичних досліджень свердловин
кандидат геологічних наук
Лобасов Олександр Павлович,
ДП “Науканафтогаз” НАК “Нафтогаз України” Міністерства палива та енергетики України,
завідувач відділом інформаційного забезпечення
Захист відбудеться “17” жовтня 2007 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.42 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “12” вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Віршило


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У зв’язку із подорожчанням нафти і газу на світовому ринку, забезпечення ними України є одним з найактуальніших завдань. Сучасний розвиток економіки України спонукає підвищення ефективності геолого-геофізичних досліджень на нафту і газ. У зв’язку з цим національною програмою “Нафта і газ України до 2010 року” передбачене значне нарощування розвіданих запасів і видобутку нафти та газу за рахунок збільшення обсягів і підвищення якості геологорозвідувальних робіт, зокрема геофізичних досліджень свердловин (ГДС).
Істотне значення має ефективність та якість методів, що використовуються для відтворення моделі геологічного середовища за результатами обробки полів різної фізичної природи. Ця ланка в процесі інтерпретації набуває великого значення за рахунок вагомого впливу на достовірність кінцевих результатів. Точністю останніх, значною мірою, визначається достовірність оцінки запасів родовища. Від неї, в свою чергу, залежить результат подальшої інвестиційної діяльності, спрямованої на освоєння покладів.
Огляд головних тенденцій в розвитку теоретичних, алгоритмічних і програмних розробок з інтерпретації даних ГДС доводить, що існуючі методики для кількісної оцінки колекторських властивостей гірських порід та характеру їх насичення за даними промислової геофізики переважно ґрунтуються на методі регресійного аналізу, не завжди повноцінно пристосованому до специфіки промислово-геофізичних досліджень.
Реальні геологічні об’єкти – це складні утворення, що в недостатній мірі адекватно можуть бути описані стандартними регресійними моделями внаслідок різноманіття видів компонентів, їх форм, характеру розподілу, фізико-хімічної взаємодії, тощо. По цій причині фізичні моделі спрощують до тієї межі, при якій стає можливим використовувати їх для інтерпретації. Зокрема, вихід традиційно шукають у спробах звести складні залежності до лінійних або вводити в регресію логарифмічні, степеневі чи інші компоненти, що за результатами експериментальної перевірки, виконаної в дисертаційній роботі, далеко не завжди здатні суттєво поліпшити якість прогнозу. Перебір варіантів поєднання різних базових функцій має штучний характер та занадто обтяжливий через надмірно велику кількість цих варіантів. Аналогічні спроби стають безрезультатними у випадку розривних регресій чи змінюваних залежно до змін середовища, особливо, коли йде мова про багатовимірний ознаковий простір.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Метод багатовимірних аналогів як спосіб підвищення ефективності кількісної інтерпретації даних промислової геофізики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок