Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фізико-геологічні моделі для визначення ємнісних характеристик порід-колекторів складної будови за даними ГДС (на прикладі нафтових і газових родовищ Карпатського регіону та Північного Донбасу)

Фізико-геологічні моделі для визначення ємнісних характеристик порід-колекторів складної будови за даними ГДС (на прикладі нафтових і газових родовищ Карпатського регіону та Північного Донбасу)

Назва:
Фізико-геологічні моделі для визначення ємнісних характеристик порід-колекторів складної будови за даними ГДС (на прикладі нафтових і газових родовищ Карпатського регіону та Північного Донбасу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,93 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Міністерство освіти і науки україни
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу
Прокопів ВОЛОДИМИР ЙОСИПОВИЧ
УДК 553.982.04 : 550.83
Фізико-геологічні моделі для визначення ємнісних
характеристик порід-колекторів складної будови за даними ГДС
(на прикладі нафтових і газових родовищ Карпатського регіону
та Північного Донбасу)
Спеціальність 04.00.22 – Геофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Івано-Франківськ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: - доктор геологічних наук, професор Федоришин Дмитро Дмитрович, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедрою геофізичних досліджень свердловин
Офіційні опоненти:
- доктор геологічних наук, доцент Вижва Сергій Андрійович, Київський національний університет ім. Т.Шевченка Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедрою
- кандидат геолого-мінералогічних наук, старший науковий співробітник Куровець Ігор Михайлович, Інститут геології і геохімії горючих копалин НАН України, завідувач відділом
Провідна установа:
Державний геологорозвідувальний інститут Державного комітету природних ресурсів України, м Київ
Захист відбудеться "11" лютого 2005 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.052.01 в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15)
Автореферат розісланий “ 6 ” січня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат геолого-мінералогічних наук ____________ Г.О. Жученко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпеченість України паливно-енергетичними ресурсами є головним напрямком розвитку національної економіки. Важливою проблемою, спрямованою на збільшення видобутку нафти і газу, є підвищення достовірності виявлення продуктивних пластів-колекторів у розрізах свердловин зі складною будовою. Виявлення пластів залежить від створення оптимальної інтерпретаційної системи обробки даних геофізичних досліджень свердловин та лабораторних вимірювань петрофізичних параметрів. Геофізичні системи інтерпретації даних геофізичних досліджень свердловин (ГДС) тісно пов’язані з необхідністю петрофізичного обґрунтування алгоритмів визначення фільтраційно-ємнісних характеристик продуктивних покладів. Для колекторів зі складною будовою створення петрофізичного обґрунтування ускладнюється багатопараметричністю опису фізико-геологічних моделей. Існуючі технології створення моделей у цих умовах не задовільняють вимогам до точності визначення фільтраційно-ємнісних параметрів і характеру насичення порід-колекторів. Дисертаційна робота присвячена розробці нових методико-технологічних напрямків побудови фізико-геологічних моделей.
Завдання на створення фізико-геологічних моделей на основі комплексного вивчення результатів лабораторних петрофізичних вимірювань та промислово-геофізичної інформації залишається також актуальним у вивченні розрізів свердловин, представлених породами зі складною структурою порового простору та неоднорідним мінералогічними складом їх скелета. У цьому випадку зростає роль інформації, одержаної за результатами прямих методів, зокрема, самочинної поляризації та гамма-каротажу, а також вторинних гамма-гамма та нейтронних методів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Науковий напрямок даної роботи безпосередньо пов`язаний з виробничими планами та завданнями Івано-Франківської експедиції геофізичних досліджень у свердловинах ДПГ “Укргеофізика”, з виконанням виробничих і науково-дослідних робіт з оцінки підрахункових параметрів складнопобудованих колекторів нафти і газу, а також науково-дослідними роботами кафедри геофізичних досліджень свердловин ІФНТУНГ із ДП “Науканафтогаз”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Фізико-геологічні моделі для визначення ємнісних характеристик порід-колекторів складної будови за даними ГДС (на прикладі нафтових і газових родовищ Карпатського регіону та Північного Донбасу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок