Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОТИВИРАЗКОВОГО ЗАСОБУ – ГУСТОГО ЕКСТРАКТУ ЛИСТЯ ГОРІХУ ГРЕЦЬКОГО

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОТИВИРАЗКОВОГО ЗАСОБУ – ГУСТОГО ЕКСТРАКТУ ЛИСТЯ ГОРІХУ ГРЕЦЬКОГО

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОТИВИРАЗКОВОГО ЗАСОБУ – ГУСТОГО ЕКСТРАКТУ ЛИСТЯ ГОРІХУ ГРЕЦЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОВАЛЬОВА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК: 615.07.014:615.24:615.322:615.451.16:634.511
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ
ПРОТИВИРАЗКОВОГО ЗАСОБУ – ГУСТОГО
ЕКСТРАКТУ ЛИСТЯ ГОРІХУ ГРЕЦЬКОГО
15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
ХАРКІВ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі косметології і аромології Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров'я України.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
БАШУРА ОЛЕКСАНДР ГЕННАДІЙОВИЧ,
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри косметології і аромології
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
СПИРИДОНОВ ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ,
Державний науковий центр лікарських засобів
науковий редактор журналу “Фармаком”
кандидат фармацевтичних наук
БОКШАН ЄЛИЗАВЕТА ВАСИЛІВНА
Львівський державний медичний університет
ім. Данила Галицького
доцент кафедри технології ліків з курсом промислової
фармації
 
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра технології
ліків та клінічної фармації
Захист відбудеться “ 13 ” грудня 2002 року о 2002 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “ 9 ” листопада 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої Вченої ради Малоштан Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема лікування і профілактики гастроентерологіч-них захворювань залишається актуальною, не зважаючи на наявність широкого арсеналу лікарських засобів і методів для її вирішення.
Важливим завданням сучасної вітчизняної фармації в даному напрямку є розширення номенклатури ефективних лікарських препаратів для терапії запальних та виразкових уражень шлунково-кишкового тракту (ШКТ) на основі субстанцій природного походження. Властивості цих препаратів – висока біологічна активність, практична відсутність токсичних властивостей – відіграють вирішальну роль при проведенні комплексної терапії при хронічних формах захворювання, а також на стадіях загострення та під час ремісій.
Перспективним та цінним джерелом біологічно активних речовин для розробки противиразкових препаратів рослинного походження є листя горіху грецького. Це обумовлено його унікальним хімічним складом, багаторічним досвідом його використання в народній медицині, підтверджено рядом досліджень біологічної активності та розробкою лікарських препаратів на його основі, достатньою сировинною базою України.
У зв'язку з цим актуальною є проблема створення, дослідження та стандартизація нового біологічно активного засобу – густого екстракту листя горіху грецького для подальшого його використання у виробництві дозованих лікарських форм.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом науково-дослідницьких робіт Національного фармацевтичного університету (№ держреєстрації 0198U007008) і проблемної комісії "Фармація" МОЗ України.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка та науково-експериментальне обгрунтування технології густого екстракту листя горіху грецького, а також його вивчення та розробка методів стандартизації.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити наступні завдання:
- проаналізувати та узагальнити сучасні дані літератури з питань етіології, патогенезу і медичних аспектів терапії виразкової хвороби;
- провести аналіз номенклатури та механізмів дії сучасних лікарських препаратів для лікування виразкових уражень шлунка та дванадцятипалої кишки, представлених на фармацевтичному ринку України;
- проаналізувати стан фітохімічного виробництва в Україні;
на підставі вивчення технологічних властивостей сировини та вибору оптимальних умов екстрагування науково обгрунтувати оптимальну технологію густого екстракту листя горіху грецького для терапії виразкової хвороби;
- вивчити фізико-хімічні та технологічні властивості екстракту;
- розробити методики якісного і кількісного аналізу запропонованого фітозасобу;
- вивчити стабільність густого екстракту в процесі зберігання;
- розробити нормативно-технічну документацію на засіб для представлення матеріалів до Державного Фармакологічного центру МОЗ України з метою отримання дозволу на проведення клінічних випробувань;
- провести мікробіологічні та фармакологічні дослідження розробленого фітозасобу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОТИВИРАЗКОВОГО ЗАСОБУ – ГУСТОГО ЕКСТРАКТУ ЛИСТЯ ГОРІХУ ГРЕЦЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок