Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ ТРАНСВЕРСАЛЬНОГО ЗМІЦНЕННЯ КОМПОЗИТНИХ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ

ТЕХНОЛОГІЯ ТРАНСВЕРСАЛЬНОГО ЗМІЦНЕННЯ КОМПОЗИТНИХ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ ТРАНСВЕРСАЛЬНОГО ЗМІЦНЕННЯ КОМПОЗИТНИХ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,80 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Державний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського
“Харківський авіаційний інститут”
ФРЕГЕР ДМИТРО ГАРРІЙОВИЧ
УДК 621.763: 678.027.94
ТЕХНОЛОГІЯ ТРАНСВЕРСАЛЬНОГО ЗМІЦНЕННЯ
КОМПОЗИТНИХ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ
ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ
05.07.04 - технологія виробництва літальних апаратів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття ученого ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі авіаційного матеріалознавства Державного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Карпов Яків Семенович, Державний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського "ХАІ", проректор
Офіційні опоненти:
1. Доктор технічних наук, професор
Бабушкін Анатолій Іванович, Державний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського "ХАІ", завідувач кафедри
2. Кандидат технічних наук
Сливинський Володимир Іванович, ВАТ Укрндітехмаш, провідний науковий співробітник
Провідна установа: – Авіаційний науково-технічний комплекс ім. Антонова, Міністерство промислової політики України, м. Київ.
Захист відбудеться "29" вересня2000 р. о 14-00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.062.04 у Державному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського "ХАІ" за адресою:
Україна, 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського "ХАІ " за адресою м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розісланий 22серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Корнілов Г.Л.
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми.
Застосування композиційних матеріалів (КМ) у конструкціях літальних апаратів дозволяє істотно підвищити тактико-технічні характеристики виробів, знизити вагу конструкцій і, відповідно, збільшити обсяг корисного навантаження і дальність її доставки. КМ справедливо вважаються найбільш прогресивними з огляду на ряд позитивних якостей: високі механічні й теплофізичні властивості, немагнітність, радіопрозорість. При цьому за питомою міцністю й твердістю КМ на полімерній основі стоять значно вище сталевих, титанових і алюмінієвих сплавів, що обумовлює ефективність їхнього застосування в авіаційних конструкціях.
Однак, маючи цілу низку переваг, ці матеріали мають і недоліки, найважливішими з яких є низька міцність і твердість при навантаженні в трансверсальних напрямках, слабкий опір зсувним навантаженням, низьке значення міцності на стиск у напрямку армування. Усунення відзначених недоліків може бути досягнуте декількома шляхами, найбільш ефективними з яких сьогодні є гібридизація й просторове армування. Однак при практичній реалізації кожного з цих методів виникає ряд складностей технологічного і конструктивного характеру, що не дозволяють повною мірою реалізувати їхні переваги. Крім того, як показує аналіз проведених досліджень, найбільш доцільним виявляється сполучення обох методів на мікрорівні із забезпеченням якісного зв'язку на межах розділу компонентів, регулярним розташуванням пучків армуючих волокон і створенням просторового розташування арматури, що, природно, значно ускладнює поставлену задачу і приводить до необхідності розробки принципово нових варіантів трансверсального армування. Таким чином, розробка технології трансверсального армування на основі нових конструкцій композиційних матеріалів, що об'єднують процеси гібридизації і просторового армування на рівні наповнювача з метою усунення відзначених недоліків, підвищення міцнісних і жорсткісних характеристик матеріалу, і, отже, збільшення несучої здатності виробів, є досить актуальною.
Метою роботи є розробка технології трансверсального зміцнення композитних елементів конструкцій літальних апаратів на основі гібридних просторово армованих наповнювачів.
Наукова новизна роботи полягає в розробці конструкції трансверсально армованого матеріалу, установленні взаємозв'язку структури і технологічних параметрів його виготовлення, у встановленні залежностей напружено-деформованого стану і пружних констант матеріалу від параметрів структури й фізико-механічних характеристик компонентів, в експериментальному і теоретичному обґрунтуванні режимів технологічного процесу виготовлення матеріалу й виробів на його основі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ ТРАНСВЕРСАЛЬНОГО ЗМІЦНЕННЯ КОМПОЗИТНИХ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок