Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОВІДНОСИНИ СЛОВ`ЯН ТА КОЧОВИКІВ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ У 6-7 ст. (культурно-політичний аспект)

ВЗАЄМОВІДНОСИНИ СЛОВ`ЯН ТА КОЧОВИКІВ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ У 6-7 ст. (культурно-політичний аспект)

Назва:
ВЗАЄМОВІДНОСИНИ СЛОВ`ЯН ТА КОЧОВИКІВ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ У 6-7 ст. (культурно-політичний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ АРХЕОЛОГІЇ
СКИБА АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 904'13+14(4-11)”05/06”
ВЗАЄМОВІДНОСИНИ СЛОВ`ЯН ТА КОЧОВИКІВ
ПІВДЕННО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ У 6-7 ст.
(культурно-політичний аспект)
Спеціальність – 07.00.04 – археологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі археології ранніх слов`ян Інституту археології НАН України
Науковий керівник | доктор історичних наук, професор
Козак Денис Никодимович,
Інститут археології НАН України, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділом археології ранніх слов`ян
Офіційні опоненти | доктор історичних наук, професор Айбабін Олександр Ілліч
Кримський філіал Інституту сходознавства НАН України
директор
кандидат історичних наук
Аксьонов Віктор Степанович
Харківський історичний музей завідувач відділу археології
Захист відбудеться “15” жовтня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.234.01 для захисту докторських дисертацій при Інституті археології Національної Академії наук України за адресою: 04210, Україна, м. Київ, проспект Героїв Сталінграду, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту археології НАН України (м. Київ, проспект Героїв Сталінграду, 12)
Автореферат розісланий “14” червня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук |
О.Є. Фіалко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Темою дисертації є комплексне вивчення взаємозв`язків між слов`янами та кочовими племенами азово-чорноморських степів. Проблематика роботи полягає у вивченні міжетнічних контактів за двома основними їх складовими. До першої належать культурні взаємозв`язки, що знайшли відображення в запозиченні предметів матеріальної культури, у спільних для обох етнічних груп художніх проявах, традиціях ужитку та виготовлення тих чи інших речей. Друга складова включає комплекс етно-політичних відносин, а саме, військово-політичні, економічні контакти, взаємини між окремими представниками чи невеликими групами слов`янського й кочового тюркомовного населення. В умовах безпосереднього сусідства з кочовим степом відбувалося історичне формування слов`янства.
Актуальність темиполягає у необхідності систематизації накопиченого археологічною наукою фактичного матеріалу, що відбиває контакти між слов`янами та кочівницькими племенами 6-7 ст. у різних сферах їхнього життя. Комплексне дослідження на основі писемних та археологічних джерел дозволить висвітлити відносини між цими етнічними спільнотами, зокрема, простежити контакти в різних сферах їхнього життя. Серед джерелознавчих проблем актуальними є розробка типології та систематизація геральдичних поясних наборів зі слов`янських та кочівницьких пам`яток сивашівського типу, вивчення художньо-стилістичних особливостей та проблеми походження зооморфних накладок. Потребує уваги вивчення художніх та орнаментальних мотивів в слов`янському й кочівницькому мистецтві початку раннього середньовіччя. Актуальною проблемою є дослідження на підставі писемних та археологічних джерел взаєморозташування обох етнічних ареалів і особливостей сусідства між слов`янською й кочовою людністю.
Зв`язок роботи з науковими програмами. Робота виконана у Відділі археології ранніх слов`ян Інституту археології НАН України, відповідно до планових тем “Археологічні джерела до вивчення народів Південно-Східної Європи в І тис. н.е.” ( номер держреєстрації 0199U003878) та “Матеріали до археологічної карти України І тис. н.е.” (0105U001384).
Мета роботиполягає у різнобічному вивченні взаємовідносин між слов`янами та кочовими племенами у 6-7 ст., вивченні етно-історичних та географічних умов, у яких ці відносини розвивались, а також чинників, які визначали їх характер. На прикладі взаємин тюркомовних кочовиків і слов`ян вивчення ролі номадів у історичному житті землеробів та розкриття закономірностей, пов`язаних із відносинами між ними.
Завдання роботиподілено на декілька блоків. До першого з них належать ті, що пов`язані з вивченням культурних контактів між слов`янами та кочовиками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВЗАЄМОВІДНОСИНИ СЛОВ`ЯН ТА КОЧОВИКІВ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ У 6-7 ст. (культурно-політичний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок