Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємодія вуглецевих одностінних нанотрубок з органічними молекулами

Взаємодія вуглецевих одностінних нанотрубок з органічними молекулами

Назва:
Взаємодія вуглецевих одностінних нанотрубок з органічними молекулами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,10 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б.І. ВЄРКІНА
Гламазда Олександр Юрійович
УДК 539.196.3
Взаємодія вуглецевих одностінних нанотрубок з органічними молекулами
01.04.14 - Теплофізика та молекулярна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-технічному інституті низьких температур
ім. Б.І. Вєркіна НАН України, м. Харків
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Карачевцев Віктор Олексійович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, завідуючий відділом молекулярної біофізики.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Огурцов Олександр Миколайович, Національний технічний університет “Харківський Політехнічний Інститут” МОН України, професор кафедри біотехнології та аналітичної хімії
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Чишко Костянтин Олексійович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Веркіна НАН України, провідний науковий співробітник відділу теоретичної фізики.
Захист відбудеться “ 20 ” листопада 2007 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України за адресою: 61103, м. Харків, пр. Леніна, 47.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України (61103, м. Харків, пр. Леніна, 47).
Автореферат розісланий “ 2 ” жовтня 2007р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03
доктор фізико-математичних наук __________ Є.С. Сиркін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На протязі останніх років дослідження властивостей вуглецевих нанотрубок - одна із актуальних тем сучасної фізики. Інтерес до цього об’єкту було викликано його унікальними фізико-хімічними властивостями та широким спектром практичного застосування в електроніці, оптиці, телебаченні, біології, медицині.
Найбільш широко досліджуються одностінні вуглецеві нанотрубки (ОВНТ), що мають діаметр близько 1 нм та довжину в декілька мікрон. В залежності від діаметра вони розподіляються за електронними властивостями на металеві і напівпровідникові. Результати перших досліджень вуглецевих нанотрубок вказують на наявність в них незвичайних властивостей. Так, нанотрубки з відкритим кінцем проявляють капілярний ефект і здатність втягувати в себе розплавлені метали та інші рідкі речовини, що дозволяє отримувати провідникові нитки діаметром близько нанометра. Завдяки великій площі поверхні на одиницю об’єму та високій хімічній стійкості ОВНТ є ідеальними будівельними блоками для створення нанорозмірних хімічних та біологічних сенсорів. Висока механічна міцність вуглецевих нанотрубок у поєднанні з електропровідністю дають можливість використовувати їх в багатьох нанотехнологічних пристроях, наприклад у якості зонда скануючого мікроскопа.
При об’ємному синтезі ОВНТ з різними електронними властивостями формують джгути, які складаються з великої кількості трубок, та утримуються в них завдяки Ван-дер-Ваальсовій взаємодії. У більшості ж випадків виникає необхідність у використанні ізольованих нанотрубок. Для розділення джгутів використовують поверхневу функціоналізацію нанотрубок. Модифікація нанотрубок може бути проведена двома шляхами: завдяки ковалентній функціоналізації, яка обумовлена прямим приєднанням функціональних груп до поверхні ОВНТ або нековалентній функціоналізації, яка обумовлена зв’язуванням ОВНТ з органічними молекулами за допомогою Ван-дер-Ваальсової взаємодії, переносу заряду або ?-? взаємодії та інше. Модифікація поверхні без утворення хімічного зв’язку не призводить до суттєвих змін електронних властивостей нанотрубок, тому саме їй у ряді випадків надається перевага. На цій підставі стає актуальним детальне дослідження механізмів нековалентної взаємодії між ОВНТ та органічними молекулами або полімерами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Взаємодія вуглецевих одностінних нанотрубок з органічними молекулами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок